Баштанська міська рада

Звернення міського голови до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів

Шановні земляки!

Щорічно, 11 квітня, світ відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Саме в цей день в 1945 році в’язні Бухенвальда підняли повстання проти нацистів та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя.

У цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли тяжкий шлях через фашистські табори, віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах.

За роки Другої Світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, із них 5 мільйонів ‒ громадяни Радянського Союзу.

Всього на території Німеччини та окупованих нею країн було більше 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесівців, в’язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку.

Метою відзначення Дня 11 квітня є збереження пам’яті про трагічні події Другої Світової війни, які забрали життя людей, що загинули в нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового тримання.

Сторінки минулого не треба забувати ніколи. Важкий шлях пройшло «покоління війни» ‒ голод, тяжка, виснажлива праця та багато інших випробувань. Ті, що залишилися в живих, сьогодні згадують минуле з болем. Скупі сльози навертаються на очі вцілілих сьогоднішніх ветеранів, а в серцях відлунює тривожне «голов-не, щоб це більше не повторилося!», «Щоб не повторилося ніколи!».

У Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів давайте ж згадаємо усіх, хто був за колючим дротом гітлерівських катівень, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, хто вижив усім смертям на зло…

Сьогодні на території Баштанської об’єднаної територіальної громади проживає 25 в’язнів, з них 16 малолітніх і 9 дорослих. Наймолодшим малолітнім в’язнем є Валентина Василівна Стрікалова, котра народилася        7 квітня 1945 року в неволі.

Низько вклоняюся перед подвигом в’язнів фашистських таборів та борців антифашистського опору. Зав-дяки незборимій силі духу, вірі у справедливість та надії на Всевишнього вони зуміли вистояти і здолати саму смерть. Повернувшись на рідну землю, витримали сталінські репресії, багаторічні утиски. Для нас ці мученики є живими носіями правди про людиноненависницьку сутність тоталітаризму.

Нині ми вимушені збройно захищати суверенітет та територіальну цілісність країни від ворожих зазіхань. Переконаний, що завдяки всенародній єдності, підтримці та солідарності світового співтовариства ми обов’язково переможемо, не допустимо повернення тоталітарного минулого.

Бажаю усім людям старшого покоління, яким випали неймовірні муки і страждання за колючими дротами фашистських таборів, миру, доброго здоров’я і благополуччя на довгі та щасливі роки.

Слава Україні!

Міський голова Іван Рубський

 

Залишити відповідь