Баштанська міська рада

Вітаємо з Всесвітнім днем поезії

Баштанська міська рада щиро вітає поетів Баштанщини з Всесвітнім днем поезії, днем творчої душі!

Заведено говорити, що поезія – це загущеність думки й почуття….. Іван Франко назвав поезію «кристалізацією» життя; Ліна Костенко пише «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»…

Саме 21 березня рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО був призначений Всесвітній день поезії. Це свято відзначається з 1999 року. Рішення про встановлення даного свята було прийнято в зв’язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання. Вона формує громадську думку і водночас передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів. Представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки  знаходити в них справжнє багатство.
Поезія допомагає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення поетичної творчості, її поширення та перекладу — це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості.

Немає відповіді на питання, в чому секрет поетичних чарів. Поезія залишається загадкою. Тим більше вона вабить читачів. Навіть той, хто кричить: “Не люблю віршів всіляких поетів!”, мабуть, просто не читав шедеврів. Інакше обов’язково знайшов би собі поетів до душі.Бажаємо Галині Гавві, Ірині Малярчук (Ірина Малярчук), Ірині Пшиченко (Irina Pshichenko), Василю Шведову, Марії Чиженко, Віктору Коваленку http://bashtanka.pp.net.ua/stuff/viktora_kovalenka/5 , членам клубу “Роксолана”, який завжди підтримує та надає натхнення до творчості. Усім поетам-землякам, усім, наділеним чарівним даром натхнення успіхів та творчої наснаги! Усім, сповнених любов’ю і розумінням краси віршованого та пісенного слова! Усім, хто в душі творець! Вітаємо з цим чудесним святом – Всесвітнім днем поезії!

Нехай бурхливе джерело поезії наповнює ваші серця безмежною блакиттю, дарує натхнення, гарний настрій та легкі рими!
Хай слово, втілене в віршах, стає піснею душі, а кожна пісня – фантастичним таїнством поєднання слова і музики!

Хай життя кожного з вас буде вічним потоком краси та творчості!

 

Залишити відповідь