Баштанська міська рада

Відбувся Всеукраїнський Конгрес старост ОТГ

Події

24-25 травня т. в. о. старости Явкинського територіального органу виконавчого комітету Баштанської міської ради Олег Волович разом зі старостами Миколаївщини на чолі з Ганною Іпатенко, юрисконсультом Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, взяв участь у Всеукраїнському конгресі старост об’єднаних територіальних громад, що відбувся в Дніпрі.

На Конгрес старост об’єднаних територіальних громад з’їхалися понад 200 старост з цілої України. Крім старост, на конгресі зібралися голови об’єднаних громад, представники влади, директори регіональних центрів розвитку місцевого самоврядування.

Протягом двох днів вони ділилися досвідом і вирішували спільні проблеми. У перший день відбулися дискусійні панелі, діалоги та дебати, присвячені розвитку інституту старост. У другий – виїзд у старостинські округи Дніпропетровщини для обміну досвідом.

Зокрема, про роль старости у розвитку безпеки дізналися на практичній локації у Слобожанській ОТГ, а про формування громадської думки щодо реалізації проектів – у Новоолександрівській. На локації в Солонянській ОТГ обговорили місію старости в розвитку освітнього, культурного та спортивного простору громади, а в Петриківській – брендування й розвиток креативних індустрій.

Кого цікавила робота старостату щодо розвитку інфраструктури округу, зібралися на локації в Червоногригорівській громаді.

По завершенні старости обговорили все побачене й почуте й напрацювали резолюцію Конгресу, за яку й проголосували. У Резолюцію увійшли пропозиції визначення дати святкування Дня старости, проведення щорічного Конгресу, створення Асоціації старост у кожній області та інше.

На Всеукраїнському конгресі старост також було презентовано новий результат спільної роботи DESPRO і партнерів – електронний дистанційний курс «Староста: місцевий лідер, адміністратор, представник інтересів територіальної спільноти», який буде доступним для старост на веб-платформі СПІЛЬНОТА ПРАКТИК МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ 

Курс створено за ініціативи Дніпропетровської обласної ради, Дніпропетровським регіональним інститутом державного управління НАДУ при Президентові України та Дніпропетровським Центром розвитку місцевого самоврядування за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Залишити відповідь