Баштанська міська рада

Відбулась зустріч з членами спілок бджолярів та рибалок

14 травня відбулася зустріч щодо визначення напрямків та погодження проектів місцевого економічного розвитку, які можуть реалізовуватись в рамках програми DOBRE з залученням представників спілки рибалок і бджолярів.

Присутніми на зустрічі були: заступник голови з питань діяльності виконавчих органів ради С.В. Євдощенко, начальник відділу енергоменеджменту, муніципальних ініціатив та інвестицій Н.Г. Шафорост, начальник відділу з питань містобудування, архітектури та містобудівного кадастру Л.М. Сириця, інспектор по роботі з органами самоорганізації населення Л.І. Заболотня, начальник відділу організаційно-кадрової роботи та контролю Ю.С. Гладка, начальник відділу з питань земельних відносин та охорони навколишнього середовища І.А. Бублик, депутат міської ради В.І. Онищук, голова спілки бджолярів «Баштанський мед» В.В. Журба, голова спілки рибалок В.А. Сипович, засновник спілки рибалок А.Л. Філоненко, член спілки В.В. Бадєра.
Начальник відділу енергоменеджменту, муніципальних ініціатив та інвестицій Наталія Шафорост запропонувала спілкам рибалок і бджолярів долучитись до участі в проекті місцевого-економічного розвитку «Реконструкція Ярмаркової площі в Баштанці», який може реалізуватися в рамках компоненту програми DOBRE. Метою проекту стане вирішення комплексу економічних, соціальних, матеріально-технічних проблем,благоустрій території, а також створення нових робочих місць. Для спілок з’явиться можливість брати участь у ярмарках, фестивалях, виставках. Представники спілок погодили винести дане питання на обговорення спілчан.

Користуючись нагодою, представники спілки рибалок звернулись з проханням допомогти їм у вирішені певних проблем.

«Однією з критичних ситуацій, що продовжують забруднювати наші ставки, є каналізаційні стоки, адже спілка проводить очищення водойми», ‒ наголосив голова спілки рибалок В.А. Сипович.

Також рибалки порушили питання щодо створення пляжної зони біля ставка Центральний. Як пояснив начальник відділу з питань містобудування, архітектури та містобудівного кадастру Леонід Сириця, відповідно до законодавства, щоб зробити пляж і місце для купання, першочергово повинен бути власник водойми. На даний час ставок навіть не є комунальною власністю громади. Потрібно провести обстеження дна водолазами. Це може зробити лише власник. Для отримання можливості виконувати функції власника, потрібно виготовити проект прибережної охоронної зони та тільки тоді можна виконувати певні роботи. На даний час Генеральний план та план зонування м. Баштанка знаходиться на державній експертизі в Києві, тільки після отримання позитивних висновків містобудівна документація буде затверджена сесією міської ради. Тільки тоді можна буде розпочинати працювати над іншими проектами.

Крім цього, спілчани просили налагодити співпрацю з КО «Правопорядок» та Баштанським відділом поліції щодо охорони водойм та запобігання утворення нових сміттєзвалищ. Озвучили також прохання щодо забезпечення світлом будівлі для охоронників ставка, налагодження контролю за проїздом вантажних машин містом, адже попри знаки, потік вантажівок продовжується. Головною проблемою є той факт, що цей контроль повинна здійснювати патрульна поліція Миколаєва.

«Коли створили спілку бджолярів «Баштанський мед», почали проводити співбесіди з фермерами про шкідливість хімічної обробки полів для бджіл. Багато з них зрозуміли ситуацію та почули прохання, тому проводять роботи, щоб не нашкодити бджолам. Ми обов’язково обговоримо дану пропозицію в спілці та з задоволенням візьмемо участь в проекті», – сказав голова спілки бджолярів «Баштанський мед» В.В. Журба.

Залишити відповідь