Баштанська міська рада

Відбулась друга зустріч в рамках розгляду результатів моніторингу та оцінювання соціально-економічного розвитку громад Миколаївщини

Події

У середу, 30 травня, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Світлана Євдощенко взяла участь у нараді щодо розгляду результатів моніторингу та оцінки соціально-економічного розвитку громад у січні-квітні 2018 року, що відбулася під керівництвом заступника голови Миколаївської облдержадміністрації Олександра Кушніра за участі представників міст обласного значення, районів та ОТГ області. Моніторинг охоплює 18 напрямів, які висвітлюються через понад 140 показників. Відрадно, що Миколаївська ОДА – перша серед регіонів України започаткувала подібний моніторинг.

В ході наради Олександр Кушнір проінформував, що за підсумками січня-квітня лідером серед міст обласного значення є Южноукраїнськ, серед районів – Вітовський, Казанківський та Баштанський. Серед ОТГ перші позиції у Веселинівській, Новополтавській, Коблівській, Шевченківській та Воскресенській ОТГ.

Олександр Кушнір наголосив, що для успішного розвитку регіону дії громад мають бути скоординованими.

На нараді було також розглянуто питання щодо можливих втрат надходжень податку на прибуток до обласного бюджету від окремих суб’єктів господарювання щодо яких застосовуються санкції. За ініціативи Олександра Кушніра в тижневий термін буде розроблено комплекс заходів щодо збільшення надходжень до місцевих бюджетів як компенсаційну міру.

Також в ході наради було розглянуто стан надання екстреної медичної допомоги. Як відмітив заступник очільника облдержадміністрації, в обласному бюджеті на зазначені цілі вже передбачено 12,4 млн грн, однак кошти не покривають мінімальну потребу для оновлення бази санітарних автомобілів швидкої медичної допомоги Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Голови громад висловили пропозицію долучитися до загальнообласної програми шляхом співфінансування. В результаті тривалої дискусії були визначені основні критерії участі громад у співфінансуванні – це кількість виїздів швидких за викликами та наявність вільного нерозподіленого ресурсу.

Залишити відповідь