Баштанська міська рада

Увага! Перехід на літній час

Перехід на літній час у 2018 році в Україні відбудеться у неділю, 25 березня. Українці переведуть стрілки годинника на одну годину вперед. А це означає, що вставати доведеться раніше.

Щорічно стрілки наших годинників доводиться переводити то на літній, то на зимовий час, і звичайно це приносить деякі незручності.

Люди найважче переносять саме перехід на літній час, а не зимовий, адже вставати треба на годину раніше. Часто скаржаться на втомлюваність, зниження працездатності, дратівливість і депресію. Найбільше годинну зміну в часі відчувають на собі люди, що мають проблеми з кров’яним тиском та захворювання серця.

То ж як адаптуватися до чергового переходу на літній час?

Ось декілька порад для комфортного переходу на літній час із найменшими наслідками для здоров’я:

  1. Свіже повітря. Свіже повітря і регулярні прогулянки мають бути невід’ємною частиною здорового способу життя кожної людини. Однак коли попереду – зміна режиму дня, піші прогулянки мають стати невід’ємною частиною вашого способу життя.
  2. Лягайте раніше спати. Таким чином ваш організм зможе заздалегідь адаптуватися до прийдешнього зрушення в розпорядку дня.
  3. Знижуйте навантаження. Намагайтеся уникати стресу та знижувати навантаження на мозок і нервову систему в дні, що передують переведенню годинників, а також у перші тижні після нього. Варто дати організму можливість пристосуватися до нового розпорядку дня.
  4. Увага до їжі. Намагайтеся не посилювати стрес, викликаний в організмі переходом на літній час, додатковим стресом від неправильного харчування. Варто виключити жирну та гостру їжу, їсти поменше солодкого. Оскільки після зими натуральні овочі з вітамінами не знайти, можна почати приймати вітаміни в таблетках.
  5. Менше часу за кермом. Порушення режиму, брак сну можуть спровокувати стан, у якому краще не управляти машиною. Згідно зі статистикою, в перші дні після переведення годинників кількість ДТП на дорогах зростає.
  6. Відмовтеся від кави й алкоголю. Медики також рекомендують у перші дні після переходу на літній час відмовитися від кави та алкогольних напоїв. Вони можуть негативно впливати на нервову систему і посилити стрес від зміни розпорядку дня.

Тож, дотримуйтеся таких елементарних порад, і вони обов’язково допоможуть Вам побороти негативні сторони переходу на літній час.

 

Залишити відповідь