Баштанська міська рада

У Баштанському ЗДО №2 «Віночок» відзначили День вишиванки

Події

17 травня у Баштанському ЗДО №2 «Віночок» з метою розширення знань дітей про особливості вишитої сорочки, її значущість, прищеплення любові до українських традицій, гордості за духовне багатство своєї країни був проведений флешмоб під гаслом «Вишиванка іде по землі». Уранці в закладі лунав дитячий гомін і веселий сміх. Малята з цікавістю розглядали сорочки один одного та з гордістю розповідали, що таку красу створили умілі руки їхніх матусь і бабусь.

Розпочався флешмоб, присвячений Дню вишиванки, з ранкової рухавки, під час якої діти всіх груп разом з педагогами під звуки українських пісень виконували танцювальні рухи. Збагатили свої знання діти про особливості українських вишиванок під час ранкових бесід: «Чия вишиванка найкраща?», «З бабусиної скрині», « Скарби народів України», дидактичних ігор: «Що є в бабусиній скрині?», на заняттях: «Український одяг», «Звідки прийшла до нас вишиванка?», «Вишиванка для Катрусі», перегляді відеоролику «Вишиванка – вишиваночка».

Але найбільше сподобалося дітям цікаве дійство за участю дітей та дорослих нашого закладу квест-гра «Вишиванка – оберіг українського народу». До дітей завітали гості «Козак і Козачка» з подарунками, які замкнені у скринях. Але щоб їх відкрити, діти повинні знайти ключі, подолавши перешкоди. Розділившись на команди, малюки за маршрутними листами рушили на пошуки ключів від скринь. Їм прийшлось складати пазли із зображенням українських вишиванки та рушника, маршрути вивели дітей на майданчики, де вони мали подолати стежинки перешкод, намалювати на асфальті український віночок кольоровою крейдою, зустрітися із «сонечком» і «колобком», які і вручили дітям ключі від скринь. А там ‒ подарунки ‒ зображення українських вишиванок, які діти прикрасили візерунками за допомогою олівців, фарб, фломастерів, воскової крейди. Гарні вишиванки діти передали до краєзнавчого музею закладу.

Для педагогів вихователь-методист Т.А. Теплюк провела квест, під час якого педагоги мали змогу збагатити свої знання про історичне минуле української вишиванки, про характерні візерунки вишиванок різних регіонів України.

Флешмоб приготували і провели Ковтун М.О., музичний керівник, Гаврилова В.П., інструктор з фізкультури, вихователі Ананевич Н.В., Савчук Л.М. спільно з вихователем-методистом Т.А. Теплюк при допомозі вихователів Горденко О.І., Остапчук В.А., Змієвської Н.В., Гапішко О.Л.

 

Залишити відповідь