Баштанська міська рада

У Баштанці відзначили Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

Події

Сьогодні, 11 квітня, покладанням квітів до пам’ятного знаку в’язням-жертвам нацизму у Баштанці відзначили Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. У заході взяли участь міський голова Іван Рубський, керівник апарату РДА, виконувач функцій та повноважень голови райдержадміністрації Олександр Гайдаш, голови районної і міської ветеранських організацій Лідія Андреєва та Ганна Зюзько, голова районного відділення української спілки в’язнів-жертв нацизму Віктор Семененко, городяни, які пройшли через горнило концтаборів, учнівська молодь, небайдужі мешканці нашого міста.

Урочистий мітинг розпочав керівник апарату РДА, виконувач функцій та повноважень голови райдержадміністрації Олександр Гайдаш, котрий наголосив, що пам’ять про події Другої світової війни, страждання людей, які зберегли любов і людяність, назавжди залишиться у наших серцях.

«Щорічно, 11 квітня, світ відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Саме в цей день в 1945 році в’язні Бухенвальда підняли повстання проти нацистів та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя. У цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли тяжкий шлях через фашистські табори, віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах, ‒ розпочав свій виступ міський голова Іван Рубський. ‒ За роки Другої Світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, із них 5 мільйонів ‒ громадяни Радянського Союзу.

Сьогодні на території Баштанської об’єднаної територіальної громади проживає 25 в’язнів, з них 16 малолітніх і 9 дорослих. Наймолодшим малолітнім в’язнем є Валентина Василівна Стрікалова, котра народилася 7 квітня 1945 року в неволі.

Низько вклоняюся перед подвигом в’язнів фашистських таборів та борців антифашистського опору. Завдяки незборимій силі духу, вірі у справедливість та надії на Всевишнього вони зуміли вистояти і здолати саму смерть. Повернувшись на рідну землю, витримали сталінські репресії, багаторічні утиски. Для нас ці мученики є живими носіями правди про людиноненависницьку сутність тоталітаризму.

Бажаю усім людям старшого покоління, яким випали неймовірні муки і страждання за колючими дротами фашистських таборів, миру, доброго здоров’я і благополуччя на довгі та щасливі роки».

Голова районного відділення української спілки в’язнів-жертв нацизму Віктор Семененко закликав молодь завжди пам’ятати про тих, хто загинув від рук фашистів мученицькою смертю у концтаборах.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять жертв нацизму в Другій світовій війні та покладанням квітів до пам’ятного знаку.

Після урочистого мітингу охочі відвідали краєзнавчий музей, де ознайомилися з виставкою, присвяченою Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів «Ешелони до пекла».

Залишити відповідь