Баштанська міська рада

У Баштанці 9 травня відзначили пам’ятною ходою і покладанням квітів

9 травня в Баштанці відбулася святкова хода до Пагорба Слави, присвячена 73-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні з покладанням квітів до Вічного вогню та пам’ятних знаків. Сотні баштанчан цього дня пройшлися центральною вулицею міста. На чолі колони учасники АТО пронесли Державний Прапор України.

Представники міської та районної влади: міський голова Іван Рубський, перший заступник голови РДА, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації Олександр Славінський,  голова районої ради Леонід Петров та депутат обласної ради Геннадій Рубський привітали ветеранів, учасників бойових дій, дітей війни та всіх учасників заходу зі святом.

“73 роки відділяє нас від весни 1945 року. 9 травня назавжди закарбувалося в історії нашого народу як день національного тріумфу, перемоги величі братерства. На передовій та трудовому фронті всі українці наближали омріяну перемогу”, ‒ наголосив міський голова Іван Рубський. ‒ “День Перемоги над нацизмом – свято із сльозами на очах, бо занадто високу ціну заплатили за нього народи – десятки мільйонів жертв, скалічених доль, втрачених талантів, незагоєних фізичних і душевних ран. Немає на українській землі, у нашому місті родини, у літописі якої не залишила страшні сторінки та жахлива війна, відлуння якої болить нам і сьогодні”.

Час ‒ найсправедливіший суддя. Він оцінює людські вчинки, утверджує подвиги, віддаляє події та роки, забирає в небуття. Як не прикро, але від фактів подітися нікуди: з фронтів Другої світової війни у Баштанський район повернулося понад 5 тисяч наших земляків. Нині їх ‒ 8. На території ОТГ проживає 7 учасників бойових дій, з них ‒ 5 у Баштанці: Надія Филимонівна Бойченко, Петро Пилипович Борисов, Леонід Костянтинович Лясковський, Ростислав Георгійович Муляров, Марія Никифорівна Сіпович, у с. Явкине ‒ Павло Опанасович Поспелкін, у с. Добре ‒ Володимир Ілліч Гапішко. У селі Лоцкине проживає Віра Гнатівна Силкіна.

Сьогодні вдячні нащадки вшанували великий подвиг, мужність, патріотизм, незламну волю, самопожертву та гуманізм покоління, яке вистояло у смертельній борні з нацизмом. Ветерани завжди залишаються для нас взірцем служіння Батьківщині, своєму народу, найкращим людським ідеалам і сьогодні вони своїм прикладом надихають на перемогу наших вояків, які відстоюють єдність України, її право на незалежність, демократію та свободу. Тепер завдання нашого покоління відстояти мир, повернути спокій в українські сім’ї, не дозволити розпалити вогонь нової світової війни, відродитися жахам фашизму, геноциду.

Тож у цей світлий травневий день згадали та вшанували усіх, хто наближав День Перемоги, відстоював Мир тоді і тих, хто робить це сьогодні – на блок-постах і українських кордонах, волонтерських центрах, госпіталях, всюди, де кується наша українська міць.

” Помолимося за усіх загиблих, за здоров’я ветеранів, бійців української армії, усіх учасників АТО, волонтерів, мирних жителів української землі, які нині щодня відчувають загрозу смерті, за усіх, хто бажає перемоги і розквіту Україні.

Зігріємо душевним теплом ветеранів, учасників визвольних змагань, родини, які сьогодні втратили найдорожче ‒ синів, чоловіків, батьків, не залишимо без уваги сім’ї, що залишилися без рідної домівки, усіх, хто несе важку і небезпечну варту задля України,” ‒ зазначив Іван Рубський.

Після завершення пам’ятної ходи та покладання квітів всі охочі мали змогу спостерігати за традиційним забігом «Випробуй себе бігом». У районному Будинку культури відбувся концерт пам’яті “Герої житимуть вічно”, приурочений 73 річниці Перемоги у ІІ світовій війни, учасниками якого були вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості: зразковий художній хореографічний колектив «Надія», вокально-інструментальний ансамбль «Он-лайн», читці-декламатори з Явкинської та Новоолександрівської загальноосвітніх шкіл, вихованці дитячої музичної школи, випускники БДЮТ минулих років та учні Баштанських ЗОШ №1, №2, гімназії.

Охочі могли повболівати за учасників стрітболу (баскетбол 3х3), що проходив за підтримки депутата облради Геннадія Рубського.

Ввечері святкування продовжилися концертом, який підготував колектив районного Будинку культури.

Протягом дня в Баштанському краєзнавчому музеї діяла розширена виставка, присвячена 73-й річниці Перемоги.

Залишити відповідь