Третій день – підбиття підсумків тренінгу.

Заключний день тренінгу з підготовки Стратегічного плану розвитку Баштанської міської ради на 2018-2025.

Заключний день тренінгу з підготовки Стратегічного плану розвитку Баштанської міської ради на 2018-2025 пройшов цікаво .

У ході його роботи учасники заходу цікавились у польських колег про реалізовані заходи Стратегічного плану розвитку Сольця Куявського. Зокрема, член робочої групи, депутат міської ради Онищук В.І., запитав скільки власних коштів витратила громада і скільки було залучено, щоб реалізувати стратегічні плани. За інформацією гостей із зовнішніх джерел вони залучили 80%, а 20 % забезпечила громада. Робота по визначенню планів вирішення проблем та цілей, досягнення поставлених завдань велася у п’яти підгрупах з таких питань:

  • Підняття рівння соціально-економічного розвитку шляхом розвитку промисловості, сільського господарства, бізенсу та залучення додаткових інвестицій (модератори: Рубський І.В., Онищук В.І.);
  • Забезпечення громадського порядку (модератори: Матвієнко В.В., Грицюк В.А.);
  • Створення підтримки обдарованої молоді, творчих педагогів та талановитих людей Баштанщини (модератори Гриненко Т.В., Рясик Л.О.);
  • Повне забезпечення медичними кадрами (модератори Рубленко О.С., Барсегян А.А.);
  • Інфраструктура комфортна для проживання, безпека для життя та навколишнього середовища (модератор: Кот В.В.);

Далі учасники проекту визначали індикатори досягнення поставлених цілей. За твердженням польських колег саме індикатор покаже за рахунок чого можливі зміни. Він стане показником для мешканців громади  оцінки виконання поставлених стратегією завдань.

Всі напрацювання у ході тренінгу ляжуть в основу формування Стратегічного плану, який стане новим елементом довгострокового планування розвитку територій. Після довгих дискусій учасники сформулювали стратегічне бачення у такому варіанті:”Баштанська громада – унікальна за своєю історією, стабільне за своїм розвитком, ефективна за якістю життя своїх мешканців.”

 

Відштовхуючись від даного стратегічного бачення робоча група визначилася з пріоритетами, стратегічними цілями та оперативними завданнями і у рамках проекту “Польський досвід для розробки Стратегічного плану Баштанської міської ради Миколаївської області 2018-2025роки підготує до червня місяця важливий документ для громади проект Стратегічного плану її розвитку на найближчі 7років. Після обговорення проекту його буде подано на затвердження депутатами міської ради.

У заключному слові польські  колеги Ян Грабовський та Ельжбета Висоцька висловили надію на те, що спільна робота триватиме і запевнили: що вона була цікавою і досвід отримали не тільки ми, а і вони теж.

Лілія Атнажева, яка спільно з польськими колегами працювала з нашою громадою у якості тренера і перекладача, подякувала всім за роботу. На завершення міський голова Іван Рубський висловив впевненість, що Баштанська громада завершить роботу над Стратегічним планом не тільки якісно, а й завдяки нашим координаторам – вчасно. Від усіх присутніх міський голова подякував польським партнерам за допомогу, наданій нашій громаді.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Ви повинні бути авторизовані, щоб розмістити комментар.