Баштанська міська рада

Тренінг із Ґендерно-орієнтованого бюджетування

23-24 квітня в Баштанській міській раді відбувся поглиблений тренінг №3 із Ґендерно-орієнтованого бюджетування (ГОБ) в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Тренінг для членів групи провів консультант з ГОБ Олександр Іваніна та консультант з ГОБ Наталія Дмитрук, яка надалі буде консультантом Баштанської ОТГ. Учасниками стали працівники апарату міської ради, т.в.о. старости, помічники старост, представник Всеукраїнської Асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація сільських, селищних рад та об’єднаних громад України» Світлана Березовська.
Зазначимо, що Ґендерно-орієнтоване бюджетування є одним зі способів, за допомогою якого місцева влада може краще розуміти потреби громадян та надавати ефективні послуги, спрямовані на вирішення цих потреб. Традиційно програма почалася зі знайомства учасників та тренерів один з одним та визначення очікувань від тренінгу. Після чого визначили основні цілі та завдання.

«Втілення комплексного ґендерного підходу при формуванні видатків бюджету різного рівня, упровадження методів та методологій ґендерного бюджетування в українській практиці відсутні, саме тому Баштанська громада повинна стати прикладом для інших»,- наголосила консультант з ГОБ Наталія Дмитрук.

На заході були розглянуті: підходи до роботи із ґендерно-орієнтованого бюджетування на рівні громад, оцінка вихідної ситуації й можливостей для роботи в конкретній сфері, ідентифікація ґендерно-специфічних проблем, мети та задач ГОБ.

Не обійшлося, звісно, й без практичної частини, а саме: інтерактивних вправ, які допомогли засвоїти теоретичний матеріал. Також на прикладі програми соціально-економічного розвитку провели аналіз та визначили доцільність Ґендерно-орієнтованого бюджетування. Консультанти надали рекомендації щодо аналізу зацікавлених сторін (за методом 4 р), який розроблений шведською асоціацією місцевих муніципалітетів для проведення ґендерного аналізу і передбачає комплекс заходів щодо вирішення проблем ґендерної нерівності.

«Оскільки казну на місцевому рівні наповнюють податки громадян, то справедливо, щоб усі платники податків, жінки та чоловіки, максимально використовували ті послуги, за які заплатили. Простіше кажучи, виділяючи гроші на заклади охорони здоров’я, освіти, спорту, соціальної політики, слід врахувати ґендерний аспект і пам’ятати, що потреби у дівчат та хлопців різні.»,- наголосив консультант з ГОБ Олександр Іваніна.

Тренінг пройшов на високому рівні. Інформація була подана в доступній цікавій формі. Учасники тренінгу подякували за проведений майстер-клас, а також за отримання практичних та теоретичних знаннь.

Залишити відповідь