Баштанська міська рада

Тиждень природничих наук у Новопавлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

Біологія, хімія, екологія, фізика, астрономія, географія… «їх пильний сміливий  погляд проникає  у вогненну масу Сонця, і в пітьму земної кори, і в невидимі частки вашого серця, і в безмовне життя дерева. Вони дивляться скрізь, завзято шукають початок життя…»

Але у час стрімкого розвитку телекомунікацій наш мозок заполонила всемогутня, всесвітня павутина Інтернет. При цьому відпадає необхідність у тому, щоб подумати  над тим чи іншим явищем, дослідити, переконатися на власному досвіді  про хімічні, фізичні, атмосферні процеси,  про рослини, тварини які нас оточують. Звичайно, простіше доторкнутися до екрану чи натиснути клавішу – і ось перед очима відповіді на всі запитання. Та сидячи перед монітором, навряд чи можна зберегти рослини і тварини, винайти інший елемент чи речовину,  відкриту нову зірку чи  навіть планету. Потрібно діяти й творити. Саме цим можна пояснити актуальність  застосування  позакласної роботи з предметів природничого циклу у навчальному процесі. Метою тижня є розширити знання учнів з цих наук, розвивати інтерес до їх вивчення, виховувати любов до природи. І дивись –  з’являться новий Мендєлєєв, Ковалевський, Пирогов, Ломоносов чи Ньютон…

З 10.04. по 13.04.2018 року в Новопавлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів проходив тиждень природничих наук у рамках якого проводились цікаві заходи: ігри, конкурси, розгадування кросвордів та загадок, які підготували вчитель біології і хімії Сорокалєтова І.О. та вчитель фізики й астрономії Дегтярьова І.Л.. Учні 1-11 класів ознайомилися з цікавими фактами про тварин, переглянули презентації «Видатні-вчені біологи України», «Різноманітність птахів», відео «Живий світ» та «Зародження Всесвіту». Діти охоче брали участь у конкурсах «Відгадай загадку», «Тренування до невагомості», «Відгадайте тваринку», малюнків на асфальті «Моя галактика». Учні 1-7 класів виготовляли паспорти для своїх домашніх улюбленців ( конкурс «Паспорт моєї тваринки»),8-11 класи малювали буклети на тему «Збережемо нашу Землю блакитною і зеленою» 1-7 – малюнки «Хай наша Земля буде Зеленою». Для озеленення планети  наші вихованці насаджували дерева та квіти. Тиждень добігав кінця й учні 6-11 класів мали можливість перевірити свої знання з біології, хімії, екології, фізики, астрономії, географії на «Ерудит-шоу», переможцями якого стали гравці команди «Мегамозок» на чолі з капітаном Короєвим О.. Наприкінці відбулося нагородження  учасників та переможців солодощами, грамотами (команди «Мегамозок», «Первоцвіти», «Космонавти», учні 1 класу Андрійченко А. та Сорокалєтов Д., учениці 6 класу Гадецька Л. та Теселько К.), і подяками (учні 6, 7, 8, 11 класу та Гаренко К).

Тиждень природничих наук закінчився, але продовжуватиметься праця вчителів, які пробуджують творчість і пізнання, підтримують інтерес та бажання вчитися. Виявляючи щиру зацікавленість до природничих наук, можна пробудити в собі майбутнього вчителя, еколога і навіть ученого.

Вчитель біології Сорокалєтова Інна Олександрівна

 

Залишити відповідь