СТАТУТ БАШТАНСЬКОЇ ОБ’ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Статуту Баштанської об’єднаної територіальної громади

Преамбула

Розділ 1. Загальні положення

Стаття 1. Загальна характеристика територіальної громади.

Стаття 2. Географічне розміщення (положення).

Стаття 3. Коротка історія становлення.

Стаття 4. Принципи здійснення місцевого самоврядування.

Стаття 5. Система місцевого самоврядування у громаді.

Стаття 6. Обєднання та Асоціації.

Стаття 7. Взаємовідносини органів та посадових осіб місцевого самоврядування  громади з громадськими організаціями, політичними партіями, іншими обєднаннями.

Стаття 8. Добросусідство.

Розділ 2. Адміністративний устрій громади.

Стаття 9. Територіальний устрій громади.

Стаття 10. Сільські населені пункти.

Стаття 11. Місто Баштанка.

Стаття 12. Компетенція територіальної громади.

Стаття 13. Право на участь у здійсненні місцевого самоврядування.

Стаття 14. Права членів територіальної громади.

Стаття 15. Обов’язки членів територіальної громади.

Стаття 16. Єдність прав і обов’язків

Стаття 17. Форми здійснення місцевого самоврядування територіальною громадою.

Розділ 3. Система виконавчих органів та посадових осіб у громаді.

Стаття 18. Виконавчі органи Баштанської міської ради.

Стаття 19. Староста поселення.

Стаття 20 Рада старост.

Розділ 4. Демократія участі

Глава 4.1. Громадські слухання.

Стаття 21. Громадські слухання.

Стаття 22. Ініціювання громадських слухань.

Стаття 23. Оформлення ініціативи.

Стаття 24 Підписний лист.

Стаття 25. Підготовка громадських слухань.

Стаття 26. Провадження громадських слухань.

Стаття 27. Документування та правові наслідки.

Глава 4.2. Загальні збори громадян за місцем проживання.

Стаття 28. Загальні збори.

Стаття 29. Види зборів громадян за місцем проживання.

Стаття 30. Участь у зборах.

Стаття 31. Субєкти права ініціювання Зборів.

Стаття 32. Ініціювання Зборів.

Стаття 33. Підтримка ініціативи проведення Зборів.

Стаття 35. Підготовка зборів.

Стаття 35. Повноваження і порядок проведення Зборів.

Стаття 36. Рішення Зборів.

Стаття 37. Реалізація рішень Зборів.

Глава 4.3. Місцеві ініціативи.

Стаття 38. Місцеві ініціативи.

Стаття 39. Внесення місцевої ініціативи.

Стаття 40. Попередній розгляд місцевої ініціативи.

Стаття 41. Підтримка громадою проекту місцевої ініціативи.

Стаття 42. Розгляд проекту місцевої ініціативи міською радою.

Глава 4.4. Електронна петиція.

Стаття 43. Електронна петиція.

Стаття 44. Подання електронної петиції.

Стаття 45. Підтримка електронної петиції.

Стаття 46. Розгляд електронної петиції.

Глава 4.5. Громадські роботи.

Стаття 47. Громадські роботи.

Стаття 48. Ініціювання громадських робіт.

Стаття 49. Підготовка та проведення громадських робіт.

Глава 4.6. Органи самоорганізації населення.

Стаття 51. Органи самоорганізації населення.

Стаття 52. Діяльність органів самоорганізації населення.

Розділ 5. Ресурси територіальної громади та загальні принципи іх використання.

Стаття 53. Ресурси територіальної громади та загальні принципи їх використання.

Стаття 54. Основні засади управління об’єктами комунальної власності.

Стаття 55. Комунальні підприємства.

Стаття 56. Підтримка соціально-орієнтованого підприємства.

Стаття 57. Стратегія розвитку громади.

Стаття 58. Містобудівна документація.

Розділ 6. Охорона надбання територіальної громади.

Стаття 59. Надбання громади.

Стаття 60. Природні території та об’єкти, що належать до надбання громади.

Стаття 61. Культурна спадщина громади.

Стаття 62. Увічнення пам’яті щодо історичних осіб та подій на території громади.

Розділ 7. Символіка територіальної громади.

Стаття 63. Символіка територіальної громади.

Стаття 64. Герб громади.

Стаття 65. Прапор громади.

Стаття 66. Символіка поселень.

Стаття 67. Порядок використання символіки.

Стаття 68. Свята територіальної громади (визначні події, фестивалі).

Стаття 69. Знаки пошани громади.

Стаття 70. Почесний громадянин Баштанської об’єднаної територіальної громади.

Розділ 8. Внесення змін та набуття чинності Статуту.

Стаття 71. Внесення змін до Статуту.

Стаття 72. Набуття чинності Статуту.

Стаття. 73. Тлумачення Статуту.

Розділ 9.Додатки.

Додаток 1. Підписний лист на підтримку ініціативи проведення громадських слухань

Додаток 2. Підписний лист на підтримку ініціативи проведення загальних зборів громадян за місцем проживання.

Додаток 3. Підписний лист на підтримку місцевої ініціативи.

Статут

Баштанської об’єднаної територіальної громади

Баштанська міська рада від імені територіальної громади, всіх мешканців м.Баштанка, с-ще. Андріївка, сіл: Шевченко, Зелений Яр, Трудове, Добре, Новоєгорівка, Явкине, Червоний Став, Новосергіївка, Тарасівка, Горожене, Новогорожене, Зелений Гай, Новопавлівка, Зелений Клин, Піски, Костянтинівка, Новоіванівка, Київське, Старосолдатське, Христофорівка, Плющівка, Новогеоргіївка, Шляхове, Одрадне, виражаючи волю територіальної громади, прагнучи:

– створити правові основи громадської єдності та ефективного управління територіальною громадою,

– зберегти для майбутніх поколінь історичні, культурні та природні надбання,

– забезпечити достойний рівень комунальних, соціальних, гуманітарних та інших послуг в межах території громади,

– сформувати бережливе ставлення всіх мешканців громади до власних та колективних ресурсів,

– зберегти та посилити місцевий патріотизм,

пам’ятатючи про свою відповідальність перед Богом, громадою;

– базуючись на історичних традиціях місцевого самоврядування;

– керуючись Конституцією України та законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», приймає цей Статут, як основний правовий акт територіальної громади.

Розділ 1. Загальні положення

Стаття 1. Загальна характеристика територіальної громади.

1. Баштанська міська територіальна громада є об’єднаною громадою територіальних громад м.Баштанка, с-ще. Андріївка, сіл: Шевченко, Зелений Яр, Трудове, Добре, Новоєгорівка, Явкине, Червоний Став, Новосергіївка, Тарасівка, Горожене, Новогорожене, Зелений Гай, Новопавлівка, Зелений Клин, Піски, Костянтинівка, Новоіванівка, Київське, Старосолдатське, Христофорівка, Плющівка, Новогеоргіївка, Шляхове, Одрадне, (далі територіальна громада).
  2. Адміністративним центром територіальної громади є місто Баштанка.

Стаття 2 . Географічне розміщення (положення)

1. Баштанська об’єднанна територіальна громада входить до складу Баштанського району, Миколаївської області.
  2. Територіальна громада межує з:

1) Півночі  – Новобузьким районом Миколаївської області;

2) Заходу – Інгульською, Костичівською, Кашперо-Миколаївською сільськими радами;

3) Півдня – Лоцкинською, Доброкриничанською, Мар’ївською сільськими радами;

4) Сходу – Березнегуватським районом;

1. Відстань від центру громади м.Баштанка до обласного центру області, міста Миколаїв – 65 км.
  2. Територія Баштанської об’єднаної територіальної громади становить 69466,1 га.

6.Кількість наявного населення Баштанської об’єднаної  територіальної громади становить – 22782 чол.

Стаття 3 . Коротка історія становлення

Баштанка  –  найбільший колишній районний центр Миколаївської області, в якому проживає 13 231 житель. Місто було засноване під назвою Полтавка близько 1806 року поселенцями Полтавської та Чернігівської губерній. 16 вересня 1919 року у Полтавці в результаті прагнення волелюбного українського народу до самоврядування була створена Баштанська республіка, історія якої відома далеко за межами Миколаївської області. Розташоване місто за 11 км  від залізничної станції Явкине та за  66 км на північний схід від  Миколаєва. Площа міста – 892 га, площа сільгоспугідь -15597,7 га., загальна площа зелених насаджень – 37 га. Місто перетинає автострада Одеса – Дніпропетровськ. З 1963 року Баштанка – селище міського типу, а з березня 1987 – місто районного підпорядкування.

Село  Явкине – населене  з  державних  селян-білорусів  з  1812 р.  з  Могильовської  губернії  і  називалось  селом  Лібрантово. На території адміністративного центру Явкинської сільської ради проживає 1163 чол.

Село Христофорівка – засноване запорізькими козаками похилого віку братами Христофоровими, розташоване вздовж лівого берега річки Інгул. Причорноморські степи завжди були ареною бойових дій для різних племен і народів. Про це свідчать поховання епохи бронзи (ІІІ-І тис,до н.е.). та скіфські могильники (V – II СТ..ДО н.е.), які були розкопані на околиці села. Всього земель в межах Христофорівської сільської ради – 5668.87 га. Сучасне село Христофорівка живе повноцінним життям. Велика історично-культурна спадщина села дає можливість для відкриття туристичного маршруту. Першими ластівками туризму є екскурсії до музею та Аркасівського лісу. Козацький зимівник Бугогардівської паланки, «Потьомкінська дорога» та підземні тунелі, легенди лісу та міфи річки Інгул – це незвідані таємниці Христофорівської землі.

Село Піски  виникло на початку XVIII століття із втікачів з Північних областей України, які розселилися на піщаному березі річки Інгул, грунти цієї місцевості піски і супіски, від чого названо село Піски. 14 серпня 1941 року село Піски і Костянтинівка були окуповані гітлерівськими загарбниками. Після вигнання і розгрому фашистів 14 березня 1944 р. почалася відбудова вкрай зруйнованого народного господарства і його подальший розвиток. Основним напрямом розвитку господарства були рільництво і тваринництво.

Село  Костянтинівка – розкинулося  на  лівому  березі  ріки Інгул,  напроти  впадання  в  неї  р.Громоклея.  Перше  поселення  тут  виникло  в  період  посилення  кріпосного  права,  на  початку  XVIII  століття,  коли  населення  північних  областей  України  масово  тікало  від  жорстокої  експлуатації  поміщиків  і  заселяло  південні  спепові  простори. В  кінці  XVIII  століття  територія східно-слов’янських земель була звільнена від польських та турецьких загарбників (1787-1791 р.р.), цариця Катерина ІІ подарувала велику частину південних земель графу Браніцькому, який примусово заселяв кріпаками з Київської та Полтавської губерній, свої землі.  В цей період були збудовані  мости через річку  Інгул. Пізніш граф Браніцький продав всі землі поміщику М.М.Аркасу, який розділив землі між синами в с.Піски і с.Костянтинівка.

Село Новосергіївка – спочатку назвали Сергіївкою, бо навколишня земля належала поміщику Сергію Прибулі. Восени 1941 року  Новосергіївка була захоплена фашистами, які встановили окупаційний режим на території села. З нетерпінням чекали визволення жителі села. І воно прийшло в березні 1944 року.

Село Новопавлівка  – було засноване в ХІХ столітті з Олександрійського повіту села Петрова.  Поселення стало називатися Новопавлівкою в 1814 році. Свою назву одержало від подібних назв сіл: Павлівка, Петропавлівка, які виникали в цей час на „казенних” ділянках землі. Назви вулиць давались по категорії людей, по їх минулому, по роду занять: Одеська, Козинка, Штундівка, Чабанка, Прищепівка

Село Новоіванівка – засноване  в 1884 році.  Землі села належали поміщику Оверіну, який в подальшому запродав їх державі, яка і наділила  селянам  по 3 десятини землі на чоловіка.  До 1917 року  в селі налічувалось  200 господарств. Найбільш заможні жителі с.Новоіванівка, які мали багато землі, виділились із общини і оселились на хуторах. Так утворилися села Київське,  Василівка, Старосолдатське. Люди в ці села заселялися в основному з Полтавщини, що приїжджали сюди на заробітки.

Село Плющівка – (в минулому «Єфінгар») засноване в 1803 році на родючих та багатих, напівпустуючих в той час, землях. Площа населеного пункту –  106 га;  кількість населення 740  осіб.  Це була єврейська землеробна колонія, розташована на лівому березі середньої течії річки Інгул. Пізніше, в 1863-1864 роках, населення колонії,  крім сільського  господарства, займалось чоботарським ремеслом, працювала навіть майстерня золотих і срібних виробів.  Про поселенців колонії Єфінгар відомості мало чисельні, тому що корінних жителів  німецько-фашистські загарбники знищили в 1941році.  Із загальної кількості розстріляних  жителів ( всього 523) –  377 були діти. Після закінчення війни 1941-1945 років в Плющівку прибули переселенці із Тернопільської області На околиці с.Плющівка під час розкопок було знайдено залишки поселення епохи пізньої бронзи ( кінець ІІ тисячоліття до н.е.).

Село Новогеоргіївка ( в минулому «Злодійка») засноване в 1804 році. В 1976 році учасники Інгульської археологічної експедиції проводили розкопки на околиці с.Новогеоргіївка, розкопано кургани з похованнями епохи бронзи (ІІІ – ІІ тис. до н.е.), скіфського періоду ( У- ІІІ ст. до н.е.), та кочівників ( ХІ – ХІІІ ст.). В кургані Осипова Могила (в районі с.Новогеоргіївка) було виявлено парне скіфське поховання.

Село Шляхове – (раніше – Червона Зірка, перейменовано в 2016 році), засноване в 1867 (за іншими джерелами в 1872 році). Засновники – вихідці із Березанської німецької колонії Карлсруе. Основна історико-архітектурна пам’ятка – католицько-лютеранська  Кірха (1880-1890 років побудови).

Село Одрадне  – засноване в 1782 на землях поміщика Королька. Площа населеного пункту – 13 га;  кількість населення  5 осіб. Село розташоване на відстані 12 км від районного центру м. Баштанка. Біля села Одрадне проведено археологічні розкопки поховань епохи бронзи (ІІІ – ІІ тис. до н.е.), скіфських часів ( У- ІІІ ст. до н.е.), кочівників ( ХІ – ХІІІ ст.).

Село Добре – засноване у 1807 році як колонія вихідцями із Західної Польщі і Курляндії. Переселенці (як, до речі, і всі іноземні поселенці)  одержали майже безкоштовно землю і були звільнені від сплати податків. Свою назву село дістало від назви балки та річечки Добренської.  В 1920 році населення села становило 3366 чоловік, було 560 селянських господарств. На територоії с.Добре знаходиться могила мирних жителів єврейської національності жертв нациських переселень Другої світової війни. В ній поховано 638 громадян єврейської національності.

Село Новоєгорівка –  було засноване в 1876 році. В минулому село мало назву Актове. Раніше тут були пустирі. Тоді з Актови, яка знаходилась на території Молдовії, приїжджали переселенці і захоплювали землі.

Стаття 4 . Принципи здійснення місцевого самоврядування

1.Місцеве самоврядування на території територіальної громади базується на принципах, передбаченних Конституцією України та Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

2.У своїй діяльності міська рада, міський голова, депутати ради, інші органи та посадові особи, що формуються чи призначаються радою дотримуються додатково таких принципів:

1) максимальної ефективності – рішення, що готуються чи ухвалюються мають бути максимально ефективними серед можливих альтернативних рішень;

2) Сталості – використання ресурсів територіальної громади не може шкодити наступним поколінням;

3) Екологічності – при прийнятті рішення має забезпечуватись його мінімальний негативний вплив на наколишнє природне середовище;

4) Системності – кожне рішення розглядається в контексті його дії разом з іншими рішеннями в просторі та часі;

5) Відкритості – рішення готуються та розглядаються відкрито, не може бути жодного рішення закритого від громадськості;

6) Громадської участі – підготовка проектів та прийняття рішень, особливо тих, що стосуються планування та використання ресурсів громади мають відбуватись за умов широкого громадського обговорення та врахування інтересів громади.

7) Єдності – всі рішення, що приймаються мають забезпечувати єдність територіальної громади, позитивно впливати на розвиток усіх поселень, що входять до складу громади, з метою вирівнювання якості життя та можливостей для усіх жителів громади.

3.Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи несуть відповідальність перед територіальною громадою за порушення, викладених у частині 2 цієї статті принципів.

Стаття 5 . Система місцевого самоврядування у громаді

1. Систему місцевого самоврядування у громаді складають органи та посадові особи, що обираються, створюються або призначаються відповідно до закону та цього статуту.
  2. Носієм права місцевого самоврядування є Баштанська територіальна громада, яка включає усіх жителів поселень, що входять до складу громади.
  3. До системи органів місцевого самоврядування у громаді належать:

1) рада громади Баштанська міська рада;

2) голова громади – Баштанський міський голова;

3) виконавчі органи громади – виконавчий комітет Баштанської міської ради;

4) старости поселень –  сіл: Добре, Новоєгорівка, Новоіванівка (Київське, Старосолдатське),   Новопавлівка (Зелений Клин), Явкине (Червоний Став), Піски (Костянтинівка), Плющівка (Новогеоргіївка, Шляхове, Одрадне), Христофорівка,  Новосергіївка (Тарасівка, Горожене, Новогорожене, Зелений Гай).

1. У територіальних одиницях, за рішенням ради громади можуть створюватись територіальні підрозділи виконавчих органів ради громади.

У територіальних одиницях можуть створюватись органи самоорганізації населення, які наділяються частиною повноважень виконавчих органів ради громади та відповідними ресурсами.

1. Повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначаються законом.
  2. Органи та посадові особи місцевого самоврядування у своїй діяльності керуються законами України, цим статутом та рішеннями міської ради, прийнятими відповідно до власної компетенції та цього статуту.

Стаття 6 . Об’єднання та асоціації

1. Міська рада (далі – Рада) за власною ініціативою, або за цінцііативою громади, в порядку визначеному законом та цим Статутом може об’єднувати зусилля з органами місцевого самоврядування сусідніх територіальних громад для вирішення спільних завдань, в рамках співробітництва територіальних громад.
  2. Рада, на підставі закону, за результатами та на основі публічного обговорення, в інтересах розвитку територіальної громади може приймати рішення про об’єднання з суміжними територіальними громадами в єдину об’єднану громаду.
  3. Рада, міський голова, у порядку встановленому законом, можуть вступати в договірні відносини з органами місцевого самоврядування територіальних громад України, громад (муніципалітетів) інших країн або їх асоціаціями, входити до всеукраїнських, регіональних асоціацій органів місцевого самоврядування, міжнародних асоціацій .

Стаття 7 . Взаємовідносини органів та посадових осіб місцевого самоврядування громади з громадськими організаціями, політичними партіями, іншими об’єднаннями

1. Органи і посадові особи місцевого самоврядування взаємодіють з політичними партіями, громадськими, релігійними організаціями, іншими легалізованими відповідно до чинного законодавства України об’єднаннями на засадах рівності, безсторонності, виключно в інтересах територіальної громади.
  2. Надання переваг, чи встановлення обмежень для діяльності політичних партій, громадських організацій та інших об’єднань громадян в межах території юрисдикції міської ради не допускається.

Стаття 8. Добросусідство

1. Територіальна громада у стосунках із суміжними територіальними громадами дотримується принципів добросусідства та партнерства.
  2. Органи місцевого самоврядування територіальної громади дбають про збереження довкілля на зовнішніх межах територіальної громади та здійснюють необхідних кроків для узгодження із суміжними громадами рішень щодо використання земель у примежовій зоні, допомагають фізичним та юридичним особам, що користуються ресурсами територіальної громади та суміжних громад у вирішенні питань з органами місцевого самоврядування таких громад.
  3. Рада громади може ініціювати утворення координуючого органу з питань добросусідства разом із радами суміжних громад.

Розділ 2. Адміністративний устрій громади

Стаття 9 . Територіальний устрій громади

1. Баштанська громада складається з таких територіальних одиниць:

1) міста Баштанка,

2) селище Андріївка,

3) села Шевченко,

4) села Зелений Яр,

5) села Трудове,

6) села Добре,

7) села Новоєгорівка,

8) села Явкине,

9) села Червоний Став,

10) села Новосергіївка,

11) села Тарасівка,

12) села Горожене,

13) села Новогорожене,

14) села Зелений Гай,

15) села Новопавлівка,

16) села Зелений Клин,

17) села Піски,

18) села Костянтинівка,

19) села Новоіванівка,

20) села Київське,

21) села Старосолдатське,

22) села Христофорівка,

23) села Плющівка,

24) села Новогеоргіївка,

25) села Шляхове,

26) села Одрадне.

1. За рішенням міської ради у складі територіальних одиниць, визначених частиною 1 цієї статті у порядку визначеному цим Статутом, можуть визначатись територіальні спільноти, як основа для створення органів самоорганізації населення.

Стаття 10. Населені пункти

10.1. Село Добре

10.1.1. Село Добре входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки

10.1.2. Загальна характеристика села Добре: площа села складає – 314,5 га.; кількість мешканців (станом на 01.01.2017р.) – 1690.

10.1.3. Село Добре є територіальною основою для створення органів самоорганізації населення.

10.2. Село Новоєгорівка

10.2. 1. Село Новоєгорівка  входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки.

10.2.2. Загальна характеристика села Новоєгорівка: площа села складає – 273,3га.; кількість мешканців (станом на 01.01.2017р.) – 1348.

10.2.3. Село Новоєгорівка є територіальною основою для створення органів самоорганізації населення.

10.3. Селище Андріївка

10.3.1. Селище Андріївка  входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки.

10.3.2. Загальна характеристика селища Андріївка: площа села складає – 20,0_га.; кількість мешканців (станом на 01.01.2011р.) – _134_.

10.3.3. Селище Андріївка є територіальною основою для створення органів самоорганізації населення.

10.4. Село Шевченко

10.4.1. Село Шевченко  входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки.

10.4.2. Загальна характеристика села Шевченко: площа села складає – 71,4_га.; кількість мешканців (станом на 01.01.2011р.) – 152_.

10.4.3. Село Шевченко є територіальною основою для створення органів самоорганізації населення.

10.5. Село Зелений Яр

10.5.1. Село Зелений Яр  входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки.

10.5.2. Загальна характеристика села Зелений Яр: площа села складає – 24,69_га.; кількість мешканців (станом на 01.01.2011р.) – 120_.

10.5.3. Село Зелений Яр є територіальною основою для створення органів самоорганізації населення.

10.6.Село Трудове

10.6.1. Село Трудове входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки.

10.6.2. Загальна характеристика села Трудове: площа села складає – 17,88_га.; кількість мешканців (станом на 01.01.2011р.) – _10_.

10.7. Село Явкине

10.7.1. Село Явкине входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки.

10.7.2. Загальна характеристика села Явкине: площа села складає –609,44 га.; кількість мешканців (станом на 01.01.2017р.) – 1010.

10.7.3. Село Явкине є територіальною основою для створення органів самоорганізації населення.

10.8. Село Червоний Став

10.8.1. Село Червоний Став входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки.

10.8.2. Загальна характеристика села Червоний Став: площа села складає –81,3 га;  кількість мешканців (станом на 01.01.2017р.) – 101.

10.8.3. Село Червоний Став є територіальною основою для створення органів самоорганізації населення.

10.9. Село Новосергіївка

10.9.1. Село Новосергіївка входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки.

10.9.2. Загальна характеристика села Новосергіївка: площа села складає – 134,11 га; кількість мешканців (станом на 01.01.2017р.) – 336.

10.9.3. Село Новосергіївка є територіальною основою для створення органів самоорганізації населення.

10.10. Село Тарасівка

10.10.1. Село Тарасівка входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки.

10.10.2. Загальна характеристика села Тарасівка: площа села складає – 69,26 га.; кількість мешканців (станом на 01.01.2017р.) – 108.

10.10.3. Село Тарасівка є територіальною основою для створення органів самоорганізації населення.

10.11. Село Горожене

10.11.1. Село Горожене входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки.

10.11.2. Загальна характеристика села Горожене: площа села складає – 2,5 га.; кількість мешканців (станом на 01.01.2017р.) – 19.

10.12. Село Новогорожене

10.12.1. Село Новогорожене входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки.

10.12.2. Загальна характеристика села Новогорожене: площа села складає – 47,16 га; кількість мешканців (станом на 01.01.2017р.) – 7.

10.13. Село Зелений Гай

10.13.1. Село Зелений Гай входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки.

10.13.2. Загальна характеристика села Зелений Гай: площа села складає – 46,82 га.; кількість мешканців (станом на 01.01.2017р.) – 17.

10.14. Село Новопавлівка

10.14.1. Село Новопавлівка входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки.

10.14.2. Загальна характеристика села Новопавлівка: площа села складає – 242,21 га ; кількість мешканців (станом на 01.01.2017р.) – 616.

10.14.3. Село Новопавлівка є територіальною основою для створення органів самоорганізації населення.

10.15. Село Зелений Клин

10.15.1. Село Зелений Клин входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки.

10.15.2. Загальна характеристика села Зелений Клин: площа села складає – 60,47 га.; кількість мешканців (станом на 01.01.2017р.) – 120.

10.15.3. Село Зелений Клин є територіальною основою для створення органів самоорганізації населення.

10.16. Село Піски

10.16.1. Село Піски  входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки.

10.16.2. Загальна характеристика села Піски: площа села складає – 120,5 га.; кількість мешканців (станом на 01.01.2017р.) – 860.

10.16.3. Село Піски є територіальною основою для створення органів самоорганізації населення.

10.17. Село Костянтинівка

10.17.1. Село Костянтинівка входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки.

10.17.2. Загальна характеристика села Костянтинівка: площа села складає – 53,7 га;  кількість мешканців (станом на 01.01.2017 р.) – 339.

10.17.3. Село Костянтинівка є територіальною основою для створення органів самоорганізації населення.

10.18. Село Новоіванівка

10.18.1. Село Новоіванівка входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки.

10.18.2. Загальна характеристика села Новоіванівка: площа села складає – 206,0га.; кількість мешканців (станом на 01.01.2017р.) – 381.

10.18.3. Село Новоіванівка є територіальною основою для створення органів самоорганізації населення.

10.19. Село Київське

10.19.1. Село Київське входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки.

10.19.2. Загальна характеристика села Київське: площа села складає – 46,53 га.; кількість мешканців (станом на 01.01.2017 р.) – 69.

10.20. Село Старосолдатське

10.20.1. Село Старосолдатське входить до складу   об’єднаної  територіальної громади  Баштанки.

10.20.2. Загальна характеристика села Старосолдатське: площа села складає – 51,98 га.; кількість мешканців (станом на 01.01.2017р.) – 44.

10.21. Село Христофорівка

10.21.1. Село Христофорівка входить до складу   об’єднаної  територіальної громади  Баштанки.

10.21.2. Загальна характеристика села Христофорівка: площа села складає – 566,8 га; кількість мешканців (станом на 01.01.2017 р.) – 878.

10.21.3. Село Христофорівка є територіальною основою для створення органів самоорганізації населення.

10.22. Село Плющівка

10.22.1. Село Плющівка входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки.

10.22.2. Загальна характеристика села Плющівка: площа села складає – 106,0га.; кількість мешканців (станом на 01.01.2017р.) – 740.

10.22.3. Село Плющівка є територіальною основою для створення органів самоорганізації населення.

10.23. Село Новогеоргіївка

10.23.1. Село Новогеоргіївка входить до складу   об’єднаної  територіальної громади  Баштанки.

10.23.2. Загальна характеристика села Новогеоргіївка: площа села складає – 56,0га.; кількість мешканців (станом на 01.01.2017р.) – 361.

10.23.3. Село Новогеоргіївка є територіальною основою для створення органів самоорганізації населення.

10.24. Село Шляхове

10.24.1. Село Шляхове входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки.

10.24.2. Загальна характеристика села Шляхове: площа села складає – 21,0га.; кількість мешканців (станом на 01.01.2017р.) – 75.

10.25. Село Одрадне

10.25.1. Село Одрадне входить до складу об’єднаної територіальної громади Баштанки.

10.25.2. Загальна характеристика села Одрадне: площа села складає – 13,0га.; кількість мешканців (станом на 01.01.2017р.) – 5.

Стаття 11 . Місто Баштанка

1.Місто Баштанка є адміністративним центром територіальної громади.

2.Загальна характеристика міста Баштанка: площа міста складає – 892_га.; кількість мешканців (станом на 01.01.2017 р.) – 13231.

3.Місто Баштанка є територіальною основою для створення органів самоорганізації населення.

Стаття 12 . Компетенція територіальної громади

1. Територіальна громада повноважна безпосередньо або через утворені нею органи місцевого самоврядування розглядати і вирішувати питання, віднесені до її відома Конституцією та законами України, а також вирішення будь-якого іншого питання, яке не вилучене із сфери компетенції місцевого самоврядування і вирішення якого не доручено жодному іншому органу.
  2. До виключної компетенції територіальної громади належать:

1) затвердження укладеного міською радою договору про об’єднання територіальної громади з іншими територіальними громадами в одну, об’єднану громаду;

2) надання згоди на зміну назви населеного пункту, що визначає назву територіальної громади;

3) попередній розгляд та обговорення у порядку, визначеному законом та цим Статутом проектів містобудівної документації, а саме – схем планування території громади, генеральних планів поселень, що входять до складу громади;

4) прийняття рішення щодо надання дозволу на будівництво об’єктів в межах територіальної громади, що можуть суттєво змінити склад населення громади чи вплинути на довкілля.

Стаття 13 . Право на участь у здійсненні місцевого самоврядування

1. Право на участь у здійсненні місцевого самоврядування в повному обсязі здійснюють члени територіальної громади – громадяни України, які досягли 18-річного віку і є дієздатними, та які зареєстровані, або постійно проживають у поселеннях, що входять до складу громади.
  2. Члени територіальної громади мають право обирати та бути обраними або призначеними на посади в органи місцевого самоврядування, брати участь у місцевих референдумах, опитуваннях, зборах громадян за місцем проживання, реалізовувати права на участь в управлінні громадою, визначені цим Статутом, користуватися іншими правами на участь у здійсненні місцевого самоврядування передбаченими Конституцією України, законами України і цим Статутом.
  3. Органи місцевого самоврядування докладають зусиль до підтримки ініціатив молоді щодо розвитку громади, їх участі в діяльності органів місцевого самоврядування, охоронні довкілля тощо.

Стаття 14. Права членів територіальної громади

1. Члени територіальної громади, в порядку, передбаченому Статутом та чинним законодавством України мають право:

1) на безпечне та комфортне для проживання середовище;

2) на надання якісних публічних та соціальних послуг, що надаються органами місцевого самоврядування та бюджетними установами на території громади, відповідно до тих ресурсів, якими володіють ці органи та установи;

3) бути присутніми на засіданнях міської ради відповідно до кількості місць у залі для цього передбачених;

4) контролювати діяльність міської ради та її посадових осіб у формах встановлених чинним законодавством та цим Статутом;

5) одержувати повну та достовірну інформацію про діяльність міської ради її посадових осіб, знайомитися у встановленому порядку з документами й іншими матеріалами міської ради;

6) одержувати копії правових актів міської ради, виконкому та міського голови з питань, що не стосуються внутрішньої організації діяльності апарату ради та її виконавчих органів;

7) направляти індивідуальні та колективні звернення (скарги, заяви, пропозиції) органам і посадовим особам міської ради, одержувати на них відповіді у встановлені законом терміни;

8) на персональний прийом посадовими особами міської ради та її виконавчих органів;

9) брати участь у створенні та діяльності органів самоорганізації населення (за місцем проживання), реалізовувати права на громадські слухання, місцеві ініціативи та інші форми місцевої демократії, визначені цим Статутом;

10) ініціювати проведення громадських робіт з упорядкування території громади;

11) вносити пропозиції, щодо визначення територій, об’єктів яким варто надати статус пам’яток місцевого значення;

12) реалізовувати інші права, відповідно до чинного законодавства та цього Статуту.

1. Здійснення прав члена територіальної громади не повинно здійснюватися у спосіб, що порушує права та свободи інших осіб та територіальної громади в цілому.
  2. Забороняються будь-які обмеження прав членів територіальної громади в залежності від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, терміну проживання у громаді, за мовними й іншими ознаками.

Стаття 15. Обов’язки членів територіальної громади

1. Члени територіальної громади зобов’язані:

1) не шкодити довкіллю та утримуватись від дій, що погіршують навколишнє природне середовище, оберігати водні ресурси та зелені насадження від забруднень та знищення;

2) дотримуватись принципу добросусідства, намагатись будувати відносини з іншими членами громади на основі поваги їхніх прав та узгодження власних інтересів з інтересами інших членів громади та громади в цілому;

3) своєчасно та в повному обсязі сплачувати податки, збори та інші обов’язкові платежі, оплачувати комунальні послуги, роботи і товари, надані комунальними підприємствами відповідно до рішень міської ради та договорів з постачальниками послуг, робіт, товарів;

4) виконувати рішення міської ради, ухвалених відповідно до повноважень та процедур, визначених законодавством та цим Статутом;

5) оберігати історичні, культурні, природні пам’ятки територіальної громади, дотримуватись правил користування такими пам’ятками, встановленими органами місцевого самоврядування громади;

6) дбати про збереження традицій територіальної громади та про їх передачу майбутнім поколінням;

7) дотримуватись правил забудови, санітарного стану, та інших, що діють на території громади в цілому чи в межах територіальної одиниці громади;

8) виховувати своїх дітей на принципах місцевого патріотизму, любові до малої батьківщини, збереження та примноження його традицій, дотримання здорового способу життя.

1. Перелік обов’язків, передбачений даною статтею не є вичерпним.
  2. Не виконання обов’язків, визначених цією статтею є підставою для громадського осуду або накладення адміністративних чи інших стягнень(покарань) в порядку, визначеному законами України.

Стаття 16. Єдність прав і обов’язків

1.Права і обов’язки членів територіальної громади взаємопов’язані. Наявність прав породжує необхідність виконання обов’язків.

2.Територіальна громада безпосередньо та через створенні нею органи створює умови необхідні для вільного розвитку особистості кожного члена територіальної громади.

3.Територіальна громада заохочує своїх членів до активної участі в управління громадою та у її розвитку.

Стаття 17. Форми здійснення місцевого самоврядування територіальною громадою

1. Територіальна громада реалізує право місцевого самоврядування у формі місцевих виборів, місцевого референдуму, консультативного опитування та формах участі членів громади у підготовці та прийнятті рішень органами місцевого самоврядування та самоорганізації населення відповідно до законодавства та цього Статуту.
  2. Формами участі членів громади у підготовці та прийнятті рішень органами місцевого самоврядування та самоорганізації(демократія участі) є:

1) громадські слухання;

2) збори громадян за місцем проживання;

3) громадські ініціативи;

4) органи самоорганізації населення;

1. Вищими формами безпосереднього здійснення територіальною громадою місцевого самоврядування є місцевий референдум і місцеві вибори.

Розділ 3. Система виконавчих органів та посадових осіб у громаді

Стаття 18.  Виконавчі органи Баштанської міської ради

1. Рада утворює власні виконавчі органи, виходячи із повноважень таких органів, власних фінансових можливостей та ефективності надання такими органами публічних послуг в межах усієї території громади.
  2. До виконавчих органів належать:
  • виконавчий комітет Баштанської міської ради;
  • Добренський територіальний орган  виконавчого комітету Баштанської міської ради;
  • Новоєгорівський територіальний орган виконавчого комітету Баштанської міської ради;
  • Новоіванівський територіальний орган виконавчого комітету Баштанської міської ради;
  • Новопавлівський територіальний орган виконавчого комітету Баштанської міської ради;
  • Явкинський територіальний орган  виконавчого комітету Баштанської міської ради;
  • Пісківський територіальний орган  виконавчого комітету Баштанської міської ради;
  • Плющівський територіальний орган виконавчого комітету Баштанської міської ради;
  • Новосергіївський територіальний орган  виконавчого комітету Баштанської міської ради;
  • Христофорівський територіальний орган  виконавчого комітету Баштанської міської ради.
  1. Виконавчі органи ради здійснюють свої повноваження відповідно до закону та рішень ради громади, ухвалених відповідно до її компетенції.
  2. Склад виконавчого комітету визначається радою за пропозицією міського голови.
  3. Старости поселень входять до складу виконавчого комітету за посадою.

Стаття 19. Староста поселення

1. Староста поселення представляє інтереси населення відповідного поселення у виконавчому комітеті та є представником виконавчого комітету у цьому поселенні.
  2. У випадку створення у поселенні територіального органу виконавчого комітету ради громади, староста цього поселення за посадою є керівником цього органу.
  3. Староста інформує жителів поселення про рішення, ухвалені радою громади, її виконавчими органами, інформує раду громади та її виконавчі органи про ситуацію у поселенні, потреби жителів у послугах, а також про якість надання таких послуг комунальними підприємствами, службами чи приватними надавачами цих послуг.
  4. Староста, у необхідних випадках, організовує в межах поселення громадські слухання, збори жителів для з’ясування їх позицій щодо окремих рішень ради громади, які готуються для ухвалення.
  5. У випадках, визначених законодавством та цим Статутом, проекти рішень ради громади розглядаються на громадських слуханнях згідно з цим Статутом.

Стаття 20. Рада старост

1. З метою узгодження інтересів поселень, що входять до складу громади, та попереднього розгляду проектів рішень ради громади у сфері бюджету, містобудування та надання згоди на розміщення об’єктів, що можуть суттєво вплинути на склад населення чи навколишнє природнє середовище, може утворюватися Рада старост громади.
  2. До складу Ради старост входять старости поселень та голова громади.
  3. Рада старост працює в режимі засідання, рішення ухвалюються відкритим голосуванням і додаються до проекту рішення ради, яке подається на розгляд ради громади.
  4. Староста поселення, який не згоден з ухваленням Радою старост рішенням, має право на письмове заперечення проти цього рішення і право слова на засіданні ради громади, як співдоповідача з цього питання.

Розділ 4. Демократія участі

Глава 4.1. Громадські слухання.

Стаття  21.  Громадські слухання

1. Громадські слухання є одним із способів реалізації членами територіальної громади свого права на участь у місцевому самоврядуванні.
  2. Громадські слухання– це зустрічі членів територіальної громади з депутатами та посадовими особами міської ради з метою порушення актуальних питань, що належать до відання місцевого самоврядування, ознайомлення з позицією місцевої влади з цих питань та надання пропозицій і зауважень.
  3. Участь депутатів, старост і посадових осіб міської ради та її виконкому в громадських слуханнях із питань, що належать до їх відання, є обов’язковою.
  4. Слухання провадяться на засадах добровільності, гласності, відкритості та свободи висловлювань.
  5. Участь у ініціюванні та проведенні громадських слухань може брати будь-який дієздатний член територіальної громади, який має право голосу на місцевих виборах.
  6. Пропозиції, які вносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов’язковому розгляду міською радою та її виконавчим комітетом і мають для них рекомендаційний характер.
  7. Громадські слухання не можуть провадитися:

1) з питань, не віднесених до компетенції місцевого самоврядування;

2) з питань загальнодержавного значення та ініціатив, що носять політичний характер;

3) з питань, що суперечать чинному законодавству.

1. Громадські слухання не можуть провадитися менш як за два місяці до проведення виборів органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
  2. Наступні громадські слухання з одного й того ж питання на тій самій території провадяться не раніше як через три місяці після провадження попередніх.
  3. Громадські слухання щодо звітів діяльності органів місцевого самоврядування громади провадяться не рідше одного разу на рік
  4. Громадські слухання провадяться щодо питань, які стосуються членів усієї територіальної громади, або таких її частин:

1) мешканців окремих населених пунктів (міста Баштанка, сіл: Добре, Новоєгорівка, Новоіванівка, Київське, Старосолдатське,   Новопавлівка,  Зелений Клин, Явкине, Червоний Став, Піски, Костянтинівка, Плющівка, Новогеоргіївка, Шляхове, Одрадне, Христофорівка,  Новосергіївка, Тарасівка, Горожене, Новогорожене, Зелений Гай);

2)  мешканців декількох (не менше двох) вулиць, мікрорайону.

Стаття 22.  Ініціювання громадських слухань

1. Суб’єктами права ініціювання громадських слухань (далі – Ініціатори) є:

1) члени територіальної громади у межах10 відсотків від кількості населення, яке проживає в ній:

2) громадська організація, що діє на території громади;

3) орган самоорганізації населення;

4) група депутатів міської ради у складі не менш як п’ять депутатів;

5) постійна комісія міської ради;

6) виконавчий комітет міської ради;

7) міський голова.

1. У випадку, коли Ініціаторами громадських слухань є члени територіальної громади, з їх числа формується Ініціативна група в кількості не менше п’яти осіб.

Стаття 23. Оформлення ініціативи

1. Громадські слухання, Ініціатором яких є міський голова чи виконавчий комітет міської ради, оголошуються шляхом ухвалення ними відповідного рішення, розпорядження.
  2. Ініціатори, визначені пп. 1) – 6) ч. 1 статті 22 подають до міської ради письмове повідомлення про ініціативу провадження громадських слухань (далі – повідомлення, ініціатива) у формі:

1) заяви, підписаної всіма членами Ініціативної групи (із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, домашньої адреси) – якщо Ініціаторами є члени територіальної громади;

2) листа керівника громадської організації з доданим рішенням її керівного органу, ухваленим відповідно до компетенції – якщо Ініціатором є громадська організація;

3) листа керівника органу самоорганізації населення з доданим витягом із протоколу засідання цього органу – якщо Ініціатором є орган самоорганізації населення;

4) заяви, підписаної всіма членами групи депутатів – якщо Ініціатором є група депутатів міської ради;

5) листа керівника постійної комісії міської ради з доданим витягом з протоколу засідання комісії – якщо Ініціатором є постійна комісія міської ради.

1. У повідомленні зазначаються:

1) проблема (питання), що виноситься на громадські слухання;

2) територія, якої стосується проблема (питання), що виноситься на громадські слухання;

3) особа чи особи, уповноважені представляти Ініціаторів.

1. Секретар міської ради реєструє повідомлення у встановленому порядку як вхідний документ ради та повідомляє номер реєстрації Ініціатору (члену ініціативної групи).
  2. Впродовж трьох робочих днів з моменту реєстрації повідомлення секретар міської ради на вимогу Ініціаторів організовує їх зустріч з міським головою та відповідальними працівниками міської ради для розгляду проблеми, щодо якої ініціюється провадження громадських слухань, на предмет її вирішення міською радою відповідно до власної компетенції у встановлені терміни.
  3. Якщо така зустріч не організовувалася чи не відбулася з причин, що не залежать від Ініціаторів, або якщо в результаті зустрічі не було досягнуто узгодженого рішення, то:

1) ініціативна група розпочинає збір підписів на підтримку ініціативи, якщо Ініціаторами слухань є члени територіальної громади чи окремих її частин;

2) міський голова не пізніше ніж через п’ять робочих днів з моменту реєстрації повідомлення приймає рішення про реєстрацію ініціативи (якщо Ініціаторами слухань є інші суб’єкти, зазначені у пп. 1) – 6). ч. 1 статті 22 цього статуту).

1. Секретар міської ради невідкладно письмово повідомляє Ініціаторів про кількість підписів, що їх необхідно зібрати відповідно, а також видає їм зразок підписного листа встановленої форми (Додаток 1.«Підписний лист  на підтримку ініціативи проведення громадських слухань з питань»).

Стаття 24. Підписний лист

1. Підписний лист повинен містити такі дані:

1) перелік питань, що виносяться на громадські слухання;

2) прізвище, ім’я та по-батькові, дату народження домашню адресу та підпис члена територіальної громади на підтримку ініціативи.

1. Підписні листи з підписами на підтримку ініціативи подаються Ініціатором до міської ради разом з супровідним листом протягом п’ятнадцяти днів з дня отримання зразка підписного листа.

1. Секретар міської ради має право перевірити достовірність підписів у поданому ініціативною групою підписному листі і вмотивовано у письмовій формі вказати на виявлені недоліки. У цьому випадку Ініціатору надається додатково три календарних дні для збору підписів.
  2. Впродовж п’яти робочих днів з дня надходження підписних листів з необхідною кількістю підписів на підтримку ініціативи міський голова приймає рішення про реєстрацію ініціативи проведення громадських слухань.
  3. Якщо міський голова за наявності підстав, визначених цим Статутом, не прийняв рішення про реєстрацію ініціативи, Ініціатор має право самостійно оголосити про провадження громадських слухань, підготувати та провести їх у порядку, встановленому цим Статутом. У такому разі Ініціатор є одноосібним виконавцем усіх наступних заходів, передбачених цим Статутом.
  4. Рішення про реєстрацію ініціативи секретар міської ради доводить до відома Ініціатора впродовж трьох календарних днів.

Стаття 25. Підготовка громадських слухань

1. Упродовж п’яти робочих днів після реєстрації ініціативи секретар ради за погодженням з Ініціатором затверджує план проведення заходів з організації та провадження громадських слухань.
  2. План проведення заходів з організації та провадження громадських слухань повинен передбачати:

1) створення дорадчого комітету з провадження громадських слухань;

2) створення, в разі необхідності, експертних груп із проблем, що виносяться на громадські слухання;

3) календарний план проведення заходів з організації та провадження громадських слухань.

1. Дорадчий комітет у кількості 5-10 осіб створюється розпорядженням міського голови у складі:

1) представників виконкому міської ради, у тому числі посадової особи, яка відповідає за організацію підготовки та проведення громадських слухань;

2) представників Ініціатора громадських слухань (за згодою);

3) депутатів міської ради (за згодою);

4) представників громадських організацій (за згодою).

1. Дорадчий комітет забезпечує підготовку проектів рекомендацій з питань, що виносяться на громадські слухання, та підготовку матеріалів для учасників слухань. Очолює дорадчий комітет представник Ініціатора громадських слухань.
  2. Регламент проведення засідань дорадчого комітету визначається самим комітетом.
  3. За рекомендацією дорадчого комітету розпорядженням міського голови для підготовки експертних висновків з питань, які виносяться на громадські слухання, може бути утворено одну чи кілька експертних груп.
  4. Виконавчий комітет міської ради здійснює організаційне й матеріально-технічне забезпечення роботи дорадчого комітету та експертних груп.
  5. Органи й посадові особи місцевого самоврядування, адміністрація підприємств, установ та організацій, що перебувають у комунальній власності, сприяють проведенню громадських слухань і надають дорадчому комітету, на його прохання, необхідну інформацію та матеріали.
  6. Рішення та рекомендації дорадчого комітету оприлюднюються у тому ж порядку, що і рішення міської ради.
  7. Організаційно-технічне забезпечення підготовки та проведення громадських слухань, у тому числі діяльності дорадчого комітету та експертних груп здійснюється виконавчим комітетом міської ради. Фінансові витрати, пов’язані з їх підготовкою та проведенням, здійснюються з міського бюджету, або з інших джерел, не заборонених законодавством.

Стаття 26. Провадження громадських слухань

1. З урахуванням строків, встановлених цим Статутом, громадські слухання мають бути проведені у термін, що не перевищує двох місяців з дня реєстрації ініціативи щодо їх провадження. Слухання можуть бути відкладені на вимогу Ініціаторів, однак не більш як ще на один місяць.
  2. Час та місце провадження громадських слухань визначаються розпорядженням міського голови після узгодження з дорадчим комітетом.
  3. Про час та місце провадження громадських слухань повідомляють не пізніш трьох днів до їхнього провадження шляхом оголошення в доступних для громади місцях або в інший прийнятний спосіб.
  4. Провадить громадські слухання головуючий, яким є голова дорадчого комітету.
  5. На громадських слуханнях приймається регламент роботи, який обов’язково передбачає доповідь представника Ініціатора слухань, доповідь від дорадчого комітету, виступи від експертних груп.
  6. Під час громадських слухань не допускається розгляд питань та прийняття рішень, які не стосуються теми слухань та не були внесені до їх порядку денного.
  7. Усі пропозиції учасників заносяться до протоколу громадських слухань, за ведення якого відповідає секретар слухань.
  8. Секретарем слухань є секретар дорадчого комітету чи інша особа, яку обирають учасники громадських слухань.
  9. Головуючий зобов’язаний надати слово представникам усіх груп, які висловили свою позицію під час роботи дорадчого комітету. При цьому головуючий має право перервати виступ, який не стосується теми слухань.
  10. За наявності різних проектів рекомендацій з одного й того ж питання з метою визначення рівня їх підтримки може провадитися рейтингове голосування, у якому беруть участь ті учасники слухань, що проживають на відповідній території, якої стосується це питання.

Стаття 27. Документування та правові наслідки

1. Протокол громадських слухань готується головуючим та секретарем громадських слухань і подається секретарю ради не пізніше трьох робочих днів після їх провадження.
  2. Протокол громадських слухань повинен містити:

1) тему, час і місце провадження слухань;

2) пропозиції дорадчого комітету;

3) кількість учасників громадських слухань, у т.ч. тих, що проживають на території, якої стосується питання, що було предметом рейтингового голосування;

4) пропозиції (рекомендації), що їх висловлювали учасники слухань;

5) результати рейтингового голосування за наявності різних проектів пропозицій (рекомендацій).

1. Протокол громадських слухань готують у трьох примірниках, один з яких передається на зберігання секретарю ради, другий – представнику Ініціатора, третій – вивішується на інформаційному стенді міської ради для ознайомлення.
  2. Пропозиції (рекомендації) громадських слухань підлягають розгляду на найближчій сесії ради або на найближчому засіданні виконкому ради.
  3. Пропозиції (рекомендації) за результатами провадження громадських слухань підлягають обнародуванню у встановленому регламентом ради порядку упродовж тижня з дня їх розгляду.
  4. Рада може прийняти окреме рішення за результатами провадження громадських слухань.

Глава 4.2. Загальні збори громадян за місцем проживання

Стаття 28. Загальні збори

1. Загальні збори громадян за місцем проживання(далі – Збори) є формою безпосередньої участі членів територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення, одним із способів реалізації ними своїх прав на участь у місцевому самоврядуванні у громаді.
  2. Збори проводяться на засадах добровільності, гласності, вільного та неупередженого обговорення питань місцевого значення, гарантій прав місцевого самоврядування та законності.
  3. Рішення Зборів підлягають розгляду для врахування у своїй діяльності міською радою, її виконавчим комітетом та органами самоорганізації населення відповідно до компетенції.
  4. Питання ініціювання, підготовки, проведення Зборів та реалізації ухвалених ними рішень регулюються чинним законодавством України та цим Статутом.

Стаття 29. Види зборів громадян за місцем проживання

1. Збори проводяться за місцем проживання громадян.
  2. На території ради можуть проводиться таківиди зборівіз такими нормами представництва:

1) Збори усієї територіальної громади з нормою представництва не менше одного представника від багатоквартирного будинку та не менше одного представника – від десяти будинків індивідуальної забудови;

2) Збори села, де кількість населення більше 300 чол. – з нормою представництва не менше одного представника від багатоквартирного будинку та не менше одного представника – від семи будинків індивідуальної забудови;

4) Збори села, де кількість населення в межах 100 чол. – з нормою представництва не менше одного представника від багатоквартирного будинку та не менше одного представника – від п’яти будинків індивідуальної забудови.

5) Збори вулиці/вулиць (відповідно до назв вулиць): не менш трьох представників від багатоквартирного будинку та не менш одного – від трьох будинків індивідуальної забудови;

5) Збори будинку/будинків багатоповерхової забудови: не менше одного представника з кожної квартири багатоквартирного будинку/будинків.

Стаття 30. Участь у зборах

1. Участь у роботі Зборів з правом голосу у порядку, визначеному цим Статутом, можуть брати члени територіальної громади, які досягли вісімнадцятирічного віку, не визнані судом недієздатними та на законних підставах тимчасово або постійно проживають в межах територіальної громади або відповідної її частини.
  2. Участь уповноваженого представника виконавчого комітету міської ради у роботі Зборів є обов’язковою, однак Збори проводяться незалежно від його присутності.
  3. Члени територіальної громади віком від 14 до 18 років можуть брати участь у зборах з правом слова, не впливають на кворум та не беруть участі в голосуванні.

Стаття 31. Суб’єкти права ініціювання Зборів

1. Суб’єктами права ініціювання Зборів (далі – Ініціатор) у порядку, визначеному цим Статутом можуть бути:

1) Ініціативна група у складі не менше п’яти членів територіальної громади, які відповідають вимогам, визначеним ч.1. статті 29 цього Статуту;

2) міський осередок політичної партії чи громадська організація, легалізовані на території ради відповідно до законодавства;

3) група депутатів міської ради у складі не менше шести депутатів ради – для зборів територіальної громади, та не менше трьох депутатів для зборів населених пунктів, що входять до складу громади;

4) органи самоорганізації населення;

5) виконавчий комітет ради;

6) міський голова.

Стаття 32. Ініціювання Зборів

1. Збори, Ініціатором яких є міський голова чи виконавчий комітет міської ради, оголошуються шляхом ухвалення ними відповідного рішення.
  2. Ініціатори, визначені у п.п. 1 -4 частини 1 статті 31 не пізніш як за 15 днів до пропонованої дати проведення Зборів подають до ради письмове повідомлення про ініціативу скликання Зборів (далі – повідомлення) у формі:

1) заяви, підписаної всіма членами Ініціативної групи (із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, домашньої адреси) – якщо Ініціаторами є члени територіальної громади чи окремих її частин;

2) заяви керівника громадської організації чи осередку політичної партії з доданим рішенням їх керівних органів, ухваленим відповідно до компетенції – якщо Ініціатором є громадська організація чи осередок політичної партії;

3) заяви керівника органу самоорганізації населення з доданим витягом з протоколу засідання цього органу – якщо Ініціатором є орган самоорганізації населення;

4) заяви, підписаної всіма членами групи депутатів – якщо Ініціатором є група депутатів ради.

1. У повідомленні зазначаються:

1) вид Зборів відповідно до статті цього Статуту;

2) порядок денний Зборів;

3) пропозиції щодо часу та місця проведення Зборів;

4) особа чи особи, уповноважені представляти Ініціаторів.

1. Неподання повідомлення у визначені строки є підставою для визнання Зборів нечинними, а ухвалених рішень – такими, що не мають юридичних наслідків.
  2. Секретар ради реєструє повідомлення у встановленому порядку як вхідний документ ради та повідомляє номер реєстрації Ініціатору.
  3. Впродовж трьох робочих днів з моменту реєстрації повідомлення секретар ради на вимогу Ініціаторів організовує їх зустріч з міським головою та відповідальними працівниками виконавчого комітету ради для розгляду проблеми, щодо якої ініціюється скликання Зборів, на предмет її вирішення радою відповідно до власної компетенції у встановлені терміни.
  4. Якщо така зустріч не організовувалася чи не відбулася з причин, що не залежать від Ініціаторів, або якщо в результаті зустрічі не було досягнуто узгодженого рішення, то:

1) Ініціативна група розпочинає збір підписів на підтримку ініціативи у порядку, визначеному у статті 32 цього Статуту (якщо Ініціатором є члени територіальної громади чи окремих її частин);

2) міський голова не пізніше аніж через п’ять робочих днів з моменту реєстрації повідомлення приймає рішення про реєстрацію ініціативи, якщо Ініціатором є зазначені у пп. 2-4 частини 1 статті 31 цього Статуту.

1. Секретар ради невідкладно письмово повідомляє Ініціаторів про мінімальну кількість підписів, що їх необхідно зібрати для ініціювання Зборів, а також видає зразок підписного листа встановленої форми (ДОДАТОК 2. «Підписний лист на підтримку ініціативи проведення  загальних зборів громадян за місцем проживання»).

Стаття 33. Підтримка ініціативи проведення Зборів

1. Підтримка ініціативи проведення зборів від суб’єктів, визначних п. 1 частини 1 статті 31 цього Статуту здійснюється шляхом збору підписів членів територіальної громади.
  2. Підписний лист повинен містити такі дані:

1) вид та порядок денний Зборів;

2) прізвище, ім’я та по-батькові, дату народження, домашню адресу та підпис члена територіальної громади на підтримку ініціативи.

1. На підтримку ініціативи Ініціатори повинні зібрати підписи членів територіальної громади чи відповідних її частин у кількості не менше:

1) 100 підписів для Зборів усієї територіальної громади;

2) 50 – для Зборів жителів міста Баштанка;

3) 30 – для Зборів сіл: Добре, Новоєгорівка;

4) 20 – для Зборів сіл: Новоіванівка, Новопавлівка, Явкине, Плющівка, Христофорівка, Піски, Новосергіївка.

5) 15 – для Зборів жителів сіл: Київське, Старосолдатське,   Зелений Клин, Червоний Став, Костянтинівка, Новогеоргіївка, Шляхове, Одрадне, Тарасівка, Горожене, Новогорожене, Зелений Гай.

1. Для Зборів жителів багатоквартирного будинку/будинків кількість підписів визначається виходячи із кількості квартир у будинку і становить не менше однієї третьої від їх кількості.
  2. Підписні листи з підписами на підтримку ініціативи подаються Ініціатором до міської ради разом з супровідним листом протягом п’ятнадцяти днів з дня отримання зразка підписного листа.
  3. Якщо впродовж зазначеного строку Ініціатори не зібрали необхідної кількості підписів, ініціатива вважається такою, що не відбулася.
  4. Секретар міської ради має право перевірити достовірність підписів у поданому ініціативною групою підписному листі і вмотивовано у письмовій формі вказати на виявлені недоліки. У цьому випадку Ініціатору надається додатково три календарних дні для виправлення помилок чи збору підписів.
  5. Впродовж п’яти робочих днів з дня надходження підписних листів з необхідною кількістю підписів на підтримку ініціативи міський голова приймає рішення про проведення Зборів.
  6. У разі неможливості організувати проведення Зборів у визначений в письмовому повідомленні Ініціатора термін міський голова може запропонувати Ініціатору інший час чи місце проведення Зборів. Остаточне рішення у цьому випадку може бути ухвалене за згодою Ініціатора, про що оформляється відповідний протокол, який підписують уповноважені представники Ініціатора та міський голова.

Стаття 34. Підготовка зборів

1. Впродовж трьох днів після прийняття головою рішення про проведення зборів секретар ради офіційно оголошує дату, місце проведення та порядок денний Зборів та письмово повідомляє про це Ініціатора. Оголошення про проведення Зборів розміщуються на інформаційному стенді міської ради та у місці проведення Зборів.
  2. Секретар міської ради відповідає за організаційне, матеріальне та технічне забезпечення підготовки та проведення Зборів, а також за запрошення на Збори осіб, визначених відповідно до ч. 4 цієї статті.
  3. Органи й посадові особи місцевого самоврядування, адміністрація підприємств, установ та організацій, що перебувають у комунальній власності, сприяють проведенню Зборів та надають Ініціатору, за його клопотанням, необхідну для Зборів інформацію.
  4. Ініціатор у процесі підготовки Зборів подає секретареві ради пропозиції щодо необхідності присутності на Зборах посадових осіб органів місцевого самоврядування, керівників/фахівців підрозділів виконкому ради, комунальних підприємств чи організацій, депутатів ради, а також готує доповіді й співдоповіді, провадить громадські та інші експертизи місцевих актів (їх проектів), здійснює іншу підготовчу роботу.

Стаття 35. Повноваження і порядок проведення Зборів

1 . Збори мають право обговорювати та приймати рішення з усіх питань місцевого значення, віднесених до компетенції територіальної громади та її органів, а також щодо питань самоорганізації членів територіальної громади, проведення спільних громадських робіт, самооподаткування для вирішення конкретних проблем громади чи окремої територіальної одиниці, визначеної цим статутом.

1. Перед проведенням Зборів складають список учасників, де зазначають їхні прізвище та ім’я, рік народження, домашню адресу.

3.Збори вважаються легітимними, якщо на них зареєструвалося не менш як 25 % від кількості представників, визначених відповідно до ч.2 статті 29.

1. Для ведення Зборів із числа учасників простою більшістю голосів обирають голову і секретаря Зборів. Головою Зборів не може бути міський голова або секретар ради.
  2. Після обрання голови та секретаря Зборів затверджується порядок денний і регламент (порядок роботи) Зборів, у якому обов’язково передбачаються доповіді представників Ініціатора та ради чи її виконавчого комітету, якщо питання стосується діяльності в сфері повноважень орану місцевого самоврядування.
  3. Не допускається розгляд Зборами та прийняття рішень із питань, не внесених до порядку денного Ініціатором і про які не було повідомлено учасників Зборів у порядку, визначеному цим Статутом.
  4. Голова Зборів на основі регламенту Зборів:

1) оголошує питання, які вносяться на розгляд Зборів;

2) веде Збори та підтримує на них належну дисципліну й порядок;

3) надає слово для виступів та підбиває підсумки голосування;

1. Якщо голова Зборів зловживає своїм правом головуючого, то Збори можуть висловити йому недовіру й обрати нового голову Зборів.
  2. Секретар Зборів веде протокол Зборів та підписує його разом з головою Зборів.
  3. Органи й посадові особи місцевого самоврядування мають право виступати за власною ініціативою із співдоповідями з питань, що обговорюються на Зборах.

11.Результати Зборів оформлюються протоколом Зборів, що має містити дані про Ініціаторів, дату й місце проведення Зборів, їх персональний склад, про присутність на Зборах представників засобів масової інформації, органів місцевого самоврядування, про перебіг Зборів, результати розгляду питань тощо. Реєстраційний лист учасників Зборів додається до протоколу Зборів.

1. Протокол оформляється у двох примірниках. Один примірник протоколу Зборів разом із реєстраційним листом учасників Зборів передається на зберігання секретареві ради, другий примірник протоколу залишається у Ініціатора.
  2. Секретар ради у триденний термін оприлюднює протокол Зборів шляхом розміщення його засвідчених копій на інформаційному стенді міської ради та у місці проведення Зборів.

Стаття 36. Рішення Зборів

1. Проекти рішень Зборів виконавчий комітет ради, або Ініціатор Зборів можуть оприлюднити у засобах масової інформації або іншим способом з метою ознайомлення громадськості.
  2. Якщо рішення стосуються самоорганізації, самооподаткування, громадських робіт, тощо, то в самому рішенні визначається порядок його реалізації.
  3. Рішення Зборів приймається більшістю голосів учасників Зборів шляхом відкритого або таємного голосування. Спосіб голосування визначається Зборами.
  4. Думка меншості учасників Зборів обов’язково заноситься до протоколу Зборів.
  5. Рішення Зборів підписується головою та секретарем Зборів та оприлюднюється у в спосіб, визначений для Протоколу Зборів, а також будь-якими іншими прийнятними способами.
  6. Контроль за врахуванням рішень Зборів органами і посадовими особами місцевого самоврядування покладається на селищного голову та Ініціатора Зборів.

Стаття 37. Реалізація рішень Зборів

1. Рішення Зборів, що стосуються повноважень органів місцевого самоврядування розглядаються органами та посадовими особами місцевого самоврядування відповідно до власної компетенції.
  2. Органи й посадові особи місцевого самоврядування враховують у своїй діяльності рішення Зборів.
  3. Якщо орган чи посадова особа місцевого самоврядування не вважають за можливе врахувати рішення Зборів, то повинні повідомити про це вмотивованою письмовою заявою міського голову, раду та Ініціатора.
  4. На заходи, де розглядаються питання про врахування рішень Зборів органом чи посадовою особою місцевого самоврядування, мають бути запрошені представники Ініціатора.
  5. Рішення зборів, що стосуються інших питань, реалізуються відповідно до порядку, визначеному самим рішенням і виконуються членами територіальної громади чи жителями відповідної територіальної одиниці добровільно.

Глава 4.3. Місцеві ініціативи

Стаття 38. Місцеві ініціативи

1.  Місцевою ініціативоює право територіальної громади безпосередньо внести на розгляд міської ради проект рішення з будь-якого питання, що належить до компетенції міської ради.
  1. Не можуть бути предметом місцевої ініціативи:

1) питання, що не належать до компетенції ради;

2) питання, заборонені законом для винесення на місцевий референдум;

3) питання, які зачіпають інтереси територій поза межами юрисдикції міської ради.

Стаття 39. Внесення місцевої ініціативи

1. Місцеві ініціативи реалізуються через ініціативні групи, які створюються у складі не менш як 10 дієздатних членів територіальної громади, що мають право голосу на місцевих виборах.
  2. Ініціативна група легалізується шляхом подання до ради заяви про місцеву ініціативу (далі – заява), написаної у довільній формі. До заяви додаються:

1) протокол установчих зборів ініціативної групи із зазначенням прізвищ обраного голови, заступника голови та секретаря ініціативної групи, контактного телефону та адреси для листування;

2) список усіх членів ініціативної групи із зазначенням їх прізвищ, імен, по-батькові, домашніми адресами та з їх особистими підписами;

3) проект рішення ради з питання, що є предметом місцевої ініціативи, підготовлений у відповідності з вимогами регламенту ради, разом із необхідними додатками, які є його невід’ємною частиною.

1. Упродовж 15 календарних днів після отримання заяви міський голова може відхилити заяву лише у випадку її невідповідності вимогам п.п. 1-2 частини другої цієї статті. Відхилення заяви може бути оскаржене в суді.
  2. Невідповідність проекту рішення вимогам регламенту ради не може бути підставою для відхилення заяви за наявності всіх документів, зазначених у п.п. 1-2 частини другої цієї статті.
  3. Секретар ради провадить необхідні консультації з представниками ініціативної групи та сприяє належному оформленню заяви і приведенню проекту рішення ради у відповідність до вимог регламенту ради.

Стаття 40. Попередній розгляд місцевої ініціативи

1. Проект рішення ради, поданий ініціативною групою, як місцева ініціатива передається секретарем ради на попередній розгляд виконавчим органом ради та комісіями ради.
  2. До консультацій на будь-якому етапі розгляду ініціативи на вимогу ініціативної групи можуть бути залучені сторонні фахівці, оплата праці яких здійснюється за рахунок ініціативної групи.
  3. Протягом двох місяців з дня подання заяви рада може:

1) Розглянути та прийняти  на сесійному засіданні рішення, яким повністю задовольняються вимоги (вирішуються питання), що є предметом місцевої ініціативи. У такому разі діяльність ініціативної групи припиняється з моменту набуття чинності зазначеним рішенням.

2) Провести консультації з ініціативною групою та прийняти узгоджене рішення по суті місцевої ініціативи. Якщо узгодженого формулювання виробити не вдалося, рада може самостійно на власний розсуд сформулювати та ухвалити рішення з питання, що є предметом місцевої ініціативи.

1. Якщо ініціативну групу не вдовольняє рішення, прийняте радою у порядку, встановленому частиною третьою цієї статті, або якщо рада не прийняла рішення по суті місцевої ініціативи, ініціативна група впродовж перших десяти днів третього місяця з дня подання заяви повідомляє раду про початок збирання підписів на підтримку місцевої ініціативи. У іншому разі діяльність ініціативної групи вважається припиненою, а процедура розгляду місцевою ініціативи – завершеною.
  2. Ініціативна група може на будь-якому етапі розгляду місцевої ініціативи прийняти рішення про саморозпуск, що є підставою для припинення процедури розгляду ініціативи.

Стаття 41. Підтримка громадою проекту місцевої ініціативи

1. Збір підписів на підтримку місцевої ініціативи здійснюється ініціативною групою у підписних листах встановленої форми (Додаток 3.«Підписний лист на підтримку місцевої ініціативи» ).
  2. Для внесення місцевої ініціативи на розгляд ради ініціативна група має зібрати підтримку не менше 150 членів територіальної громади .
  3. Оригінали підписних листів повинні бути передані до ради до закінчення третього місяця з дня подання заяви.
  4. Усі видатки, пов’язані із збиранням підписів, покладаються на ініціативну групу.
  5. Упродовж десяти перших днів четвертого місяця з дня подання заяви секретар ради провадить перевірку підписних листів і, у разі їхньої відповідності вимогам частини 2 цієї статті, скликає позачергову спеціальну сесію ради (далі – сесія), або включає розгляд місцевої ініціативи до порядку денного чергової сесії ради, якщо така запланована у строки, що задовольняють вимоги частини 3 статті 40 цього Статуту.

Стаття 42. Розгляд проекту місцевої ініціативи міською радою

1. Сесія з розгляду місцевої ініціативи має відбутися не пізніш як на десятий день п’ятого місяця з дня подання заяви про цю ініціативу.
  2. Не пізніш як за десять днів до сесії рада повідомляє територіальну громаду про час і місце її проведення та про суть місцевої ініціативи (у формулюванні ініціативної групи) шляхом оголошення в доступних для членів територіальної громади місцях або в інший прийнятний спосіб.
  3. Ініціативна група має право самостійно поширювати матеріали про суть місцевої ініціативи та хід її розгляду.
  4. Засідання сесії ради, на якому розглядається питання, внесене шляхом місцевої ініціативи, проводиться у відкритому режимі, із забезпеченням можливості участі у цьому засіданні всіх членів ініціативної групи на умовах, які передбачені регламентом ради для депутатів ради.
  5. З основною доповіддю по суті місцевої ініціативи виступає уповноважений ініціативною групою представник.
  6. Рішення ради з питань, внесених шляхом місцевої ініціативи, приймаються поіменним голосуванням.
  7. Копії протоколу сесії ради та підсумків голосування з питань, внесених шляхом місцевої ініціативи, засвідчені у встановленому порядку, у п’ятиденний термін надаються секретарем ради голові ініціативної групи.
  8. Рішення ради з питань, внесених шляхом місцевої ініціативи, обнародується радою шляхом оголошення в доступних для членів територіальної громади місцях або в інший прийнятний спосіб.
  9. Нова місцева ініціатива з питання, що вже було предметом місцевої ініціативи, може бути внесена на розгляд ради не раніш як через рік з моменту завершення процедури розгляду радою попередньої ініціативи з того самого питання.
  10. У випадку незгоди з рішенням ради по суті місцевої ініціативи ініціативна група може оскаржити його у порядку, визначеному законодавством, або розпочати процедуру місцевого референдуму з питань, що були предметом ініціативи, відповідно до чинного законодавства України.

Глава 4.4. Електронна петиція

Стаття 43. Електронна петиція

1. Електронна петиція – форма колективного звернення членів територіальної громади до голови громади та ради громад з пропозицією розглянути та вирішити певне питання, що належить до їх компетенції.
  2. Подання електронної петиції здійснюється через Інтернет – ресурс громади.

Стаття 44. Подання електронної петиції

1. Ініціатор подання електронної петиції формулює її зміст, вказує свої прізвище, ім’я, по-батькові, дату та рік народження, адресу проживання, телефон та адресу електронної пошти.
  2. Відповідальний за адміністрування сайту громади, упродовж не більше двох днів перевіряє її на відповідність вимогам статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян» та цього Статуту і розміщує її на сайті у відповідному розділі.
  3. У разі невідповідності електронної петиції вимогам про це повідомляється ініціатору петиції з посиланням на норми, яким не відповідає петиція.

Стаття 45. Підтримка Електронної петиції

1. Електронна петиція вважається підтриманою за умови, коли її підтримали своїми підписами на сайті громади не менше 150 осіб упродовж одного календарного місяця від дати розміщення петиції на сайті.
  2. У разі виконання умов частини 1 цієї статті, відповідальний за адміністрування сайту, передає петицію голові громади для розгляду і повідомлення про початок розгляду електронної петиції розміщується на сайті не пізніше двох днів після завершення збору підписів.
  3. У разі, якщо петиція не зібрала необхідної підтримки членів громади, вона знімається із сайту громади і передається до голови громади громади як звернення громадян для розгляду в загальному порядку.

Стаття 46. Розгляд електронної петиції

1. Голова громади організовує підготовку проекту рішення або обґрунтовану відмову у вирішенні питань, порушених у електронній петиції, для їх розгляду на засіданні виконкому чи ради громади відповідно до встановлених регламентом процедур.
  2. Розгляд проекту рішення щодо електронної петиції відбувається відкрито, на засідання виконкому чи ради громади, де розглядається таке рішення, запрошують ініціаторів електроної петиції чи його представника.

3.Прийняте за результатом  розгляду електронної петиції рішення оприлюднюється на сайті громади.

Глава 4.5. Громадські роботи

Стаття 47.  Громадські роботи

1. Громадські роботи – спільна робота членів територіальної громади в інтересах усієї територіальної громади, або її частини направлена в першу чергу на покращення загального благоустрою, підтримки чистоти та належного санітарного стану територій, ремонту та впорядкуванню об’єктів та територій, що віднесені до пам’яток природи, історії та культури громади.
  2. Громадські роботи здійснюються у формі толок, суботників, праці окремих волонтерських груп мешканців територіальної громади.
  3. Громадські роботи проводяться на засадах добровільності, безоплатності у неробочі, святкові дні або в інші дні тижня виходячи із можливостей волонтерів в позаробочий і позаурочний час.

Стаття 48.  Ініціювання громадських робіт

1. Право ініціювання громадських робіт належить :

1) членам територіальної громади;

2) громадським та партійним організаціям, що діють у громаді;

3) органам самоорганізації населення;

4) не менш, як чотирьом депутатам міської ради;

5) міському голові;

6) старості поселення в межах території цього поселення.

1. Громадські роботи у формі толоки чи суботника в інтересах усієї громади, Ініціатором яких є міський голова, оголошуються шляхом видання відповідного розпорядження.
  2. Ініціювання громадських робіт у формі толоки чи суботника в інтересах усієї громади чи окремих її частин, суб’єктами, визначеними у пп. 1-2, 4) частини 1 цієї статті здійснюється через реалізацію права на збори громадян за місцем проживання у порядку визначеному цим Статутом.
  3. Ініціювання громадських робіт у формі толоки чи суботника в інтересах окремих частин громади органом самоорганізації населення здійснюється через прийняття рішення цим органом.
  4. Ініціювання громадських робіт у окремому поселенні старостою поселення здійснюється через зроблене ним оголошення в цьому поселенні.

6) Ініціювання громадських робіт групою волонтерів здійснюється через подання міському голові заяви про такі роботи, де вказується об’єкт робіт, перелік робіт, часові рамки та додається список осіб, що братимуть участь у цих роботах, а також перелік необхідного обладнання чи іншої допомоги, яка потрібна для виконання робіт з боку міської ради.

Стаття 49. Підготовка та проведення громадських робіт

1. Заява щодо прийнятого рішення про проведення громадських робіт подається міському голові не пізніше, як за 10 днів до дати проведення таких робіт.
  2. У заяві вказується: уповноважена особа від ініціаторів, територія проведення громадських робіт або об’єкт робіт, приблизний перелік робіт, приблизна кількість учасників, а також перелік необхідного обладнання чи іншої допомоги, яка потрібна для виконання робіт з боку міської ради.
  3. У випадку ініціювання громадських робіт суб’єктами, визначеними у пп. 1-4) частини 1 статті 48 до заяви додається ухвалене рішення про проведення громадських робіт.
  4. Міський голова забезпечує перевірку поданої заяви та визначає доцільність, безпечність таких робіт та приймає рішення щодо допомоги у їх проведенні чи пропонує ініціаторам відмовитись від таких робіт з поясненням причин або внести необхідні зміни у їх обсяг, територію, тощо.
  5. За умови підтримки ініціативи про проведення громадських робіт міський голова організовує поширення повідомлення про такі роботи та визначає можливі обсяги допомоги у проведенні таких робіт з боку органів місцевого самоврядування територіальної громади, комунальних підприємств та установ, визначає працівника виконавчого комітету відповідального за безпечне проведення таких робіт.
  6. Фінансові витрати, пов’язані з підготовкою та проведенням громадських робіт, здійснюються з місцевого бюджету, або з інших джерел, не заборонених законодавством.

Глава 4.6. Органи самоорганізації населення

Стаття 50. Органи самоорганізації населення

1. Органами самоорганізації населення у Баштанській територіальній громаді визнаються представницькі органи, що обрані жителями громади відповідно до закону та цього Статуту.
  2. Систему органів самоорганізації населення територіальної громади складають:

1) комітет самоорганізації села;

2) вуличні комітети;

3) квартальні комітети (або інші, за рішенням ради).

Стаття 51. Створення органу самоорганізації населення

1. Ініціатива створення органу самоорганізації населення належить жителям громади, що проживають на території сіл або жителів окремих вулиць в межах вказаних поселень, які реалізують її в порядку визначеному законом «Про органи самоорганізації населення». через проведення зборів за місцем проживання, які обирають ініціативну групу із створення органу самоорганізації населення.
  2. Ініціативна група подає заяву про створення органу самоорганізації населення, разом із документами визначеними законом до міської ради для отримання дозволу на створення такого органу.
  3. Міська рада на найближчій сесії розглядає питання про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення, визначає територію його діяльності.
  4. Отримання дозволу на створення органу самоорганізації населення є підставою для проведення установчих зборів/конференції по створенню такого органу, обрання керівництва та затвердження положення про такий орган відповідно до закону.
  5. Міська рада може прийняти типове положення про органи самоорганізації населення у Баштанській територіальній громаді та визначити порядок делегування повноважень та надання підтримки діяльності таких органів.
  6. Органи самоорганізації населення обираються на термін повноважень міської ради, якщо інше не встановлене рішенням міської ради.

Стаття 52. Діяльність органів самоорганізації населення

1. Органи самоорганізації населення вирішують питання, віднесені до їх повноважень законом та рішенням міської ради і не замінюють собою органи місцевого самоврядування громади.
  2. Органи самоорганізації населення здійснюють контроль санітарного стану на своїй території, нагляд за наданням послуг із вивезення сміття, благоустрою території, вирішення дрібних побутових питань своїх членів.
  3. Органи місцевого самоврядування територіальної громади сприяють діяльності органів самоорганізації населення.

Розділ 5. Ресурси територіальної громади та порядок  їх використання.

Стаття 53. Ресурси територіальної громади та загальні принципи їх використання

1. Головним ресурсом територіальної громади є її мешканці і на задоволення їх потреб використовуються інші ресурси громади, до яких належить:

1) природні ресурси: земельні, водні ресурси, надра;

2) нерухоме майно, що є у власності територіальної громади чи розміщене на її території;

3) інтелектуальна власність, інше майно, що є у власності чи розпорядженні територіальної громади;

4) трудові ресурси;

5) фінансові ресурси, у тому числі кошти місцевого бюджету;

1. Органи та посадові особи місцевого самоврядування зобов’язані бережливо ставитись до використання ресурсів громади, використовувати їх максимально ефективно, зберігаючи можливості використання основних ресурсів майбутніми поколіннями.
  2. Право на розпорядження ресурсами громади належить міській раді, а у випадках і порядку, визначених законом її виконавчим органам.
  3. Міська рада може прийняти рішення про визначення об’єктів, що належать до надбання громади, такими, що не підлягають відчуженню.
  4. Міський голова, на першій сесії у новому календарному році інформує депутатів міської ради про результати управління ресурсами громади у минулому році та оприлюднює перелік об’єктів, що були відчужені чи набуті громадою за цей період.

Стаття 54. Основні засади управління об’єктами комунальної власності.

1. Управління об’єктами комунальної власності здійснюється виконавчими органами ради.
  2. За потреби у структурі виконавчих органів ради можуть створюватись спеціалізовані структурні підрозділи для управління окремими типами майна та ресурсів територіальної громади.
  3. Органи місцевого самоврядування, їх посадові особи дбають за збереження та примноження комунального майна та його ефективне використання в інтересах громади.
  4. Передача об’єктів комунальної власності в оренду здійснюється, як правило на конкурсних засадах, та відповідно до пріоритетів розвитку громади, визначених стратегічними планувальними документами.

Стаття 55. Комунальні підприємства

1. Для забезпечення жителів територіальної громади необхідними послугами, що належать до компетенції органів місцевого самоврядування можуть створюватись на основі комунального майна та фінансових ресурсів громади комунальні підприємства.
  2. Створенню комунального підприємства передує детальне вивчення ринку послуг, оцінка витрат бюджетних ресурсів та можливих інших варіантів вирішення питання надання послуг населенню.
  3. Комунальні підприємства забезпечують однакову якість послуг, що надаються жителям громади у всіх її поселеннях.
  4. Старости поселень контролюють якість послуг, що надаються комунальними підприємствами у цих поселеннях та інформують про це міського голову, виконавчий комітет.

Стаття 56. Підтримка соціально-орієнтованого підприємництва

1. Територіальна громада визнає значимість підприємництва для розвитку громади і створює для цього належні умови.
  2. За рішенням міської ради можуть встановлюватись, визначені законом, пільги та заохочення для підприємництва, діяльність якого співпадає із стратегічними планувальними документами громади чи яке має соціально-орієнтований характер.
  3. Перегляд ставок та видів місцевих податків, що діють у громаді, а так само ставок орендної плати проводиться не більше одного разу на рік і вводиться в дію не раніше, як наступного бюджетного року від дати прийняття такого рішення.
  4. Проекти рішень ради, що стосуються встановлення, зміни місцевих податків та зборів, орендної плати за використанняземель чи комунального майна підлягають їх обов’язковому оприлюдненню відповідно до Закону «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та обговоренню у комісіях ради із залученням до обговорення асоціацій підприємців, громадських організацій, активістів громади.

Стаття 57. Стратегія розвитку громади

1. Міська рада організовує розроблення, обговорення та  приймає стратегію розвитку громади на довгостроковий до 10 років період.
  2. При розробленні стратегії розвитку громади враховуються положення цього статуту щодо ощадливого та ефективного використання ресурсів територіальної громади.
  3. Розроблення стратегії розвитку здійснюється відкрито за участі науковців, підприємців, активістів громади, громадських та інших неприбуткових організацій.
  4. Проект стратегії розвитку територіальної громади перед його розглядом міської ради проходить обов’язкову процедуру обговорення на громадських слуханнях, що ініціюються відповідно до цього статуту міським головою, чи іншими суб’єктами, визначеними Статутом, якщо міський голова не забезпечує проведення такого обговорення.
  5. Стратегія розвитку громади готується таким чином, щоб забезпечити збалансований розвиток усіх поселень громади, не допустити руйнування навколишнього природного середовища та має враховувати положення стратегії розвитку Баштанського району та інших планувальних документів, ухвалених на обласному/районному рівнях.

Стаття 58. Містобудівна документація

1. З метою реалізації стратегії розвитку територіальної громади, планування територіального та економічного розвитку у територіальній громаді затверджуються містобудівельна документація, визначена законодавством України.
  2. Головним просторовим планувальним документом територіальної громади є спільний генеральний план, що визначає проектні рішення для поселень, що складають Баштанську об’єднану територіальну громаду.
  3. Відповідно до генерального плану території громади, по мірі потреби розробляються детальні схеми забудови, інші містобудівні документи для окремих територіальних одиниць громади.
  4. Проект генерального плану, проектів інших містобудівних документів, перед їх затвердженням міською радою проходять обов’язкове громадське обговорення за процедурами, визначеними законодавством та цим Статутом.
  5. Містобудівна документація є відкритою для громадян. Виконавчий орган міської ради забезпечує доступ жителів територіальної громади до містобудівної документації.

Розділ 6. Охорона надбання територіальної громади

Стаття 59. Надбання громади

1.До надбання територіальної громади, яке перебуває під опікою громади та її органів місцевого самоврядування належать об’єкти природи та культурної спадщини.

2.Історичні будівлі, природний ландшафт та сучасна архітектура визначають неповторний образ та характер поселень територіальної громади, впливають на формування місцевого патріотизму, мають важливе культурне значення для виховання дітей та молоді.

3.Територіальна громада та її органи місцевого самоврядування зобов’язані зберігати для майбутніх поколінь об’єкти надбання громади, визнані такими відповідно до вимог українського законодавства та цього Статуту.

4.Територіальна громада прагне до збереження самобутності спільнот об’єднаної громади, що історично склалися, а також історичних найменувань об’єктів та територіальних одиниць в межах громади.

5.Органи місцевого самоврядування територіальної громади піклуються про задоволення національно – культурних потреб, забезпечення умов для збереження національної ідентичності всіх етнічних груп, що проживають у громаді.

Стаття 60. Природні території та об’єкти, що належать до надбання громади

1. До надбання громади, яке перебуває під особливим захистом громади належать такі природні території та об’єкти:

1) річки, що протікають територією громади: «Інгул» та утворенні  стави, а саме:

– став «Центральний», розташований на території м.Баштанка,  площа – 42,94 га;

–  став «Куртиний», розташований на території м.Баштанка,  площа – 16,2 га;

– став «Маточник», розташований на території м.Баштанка,  площа – 4,99 га;

– став «Больничний», розташований на території м.Баштанка,  площа – 4,7 га;

– став «Бессарабський», розташований на території м.Баштанка,  площа – 5,9 га;

– став «Солоний», розташований на території м.Баштанка,  площа – 26,4 га;

– став «Світчиний», розташований на території м.Баштанка,  площа – 8,8 га;

– став «40-річчя Перемоги», розташований на території м.Баштанка,  площа – 0,4 га;

– с.Добре, став площею  8 га, став площею 8,38 га, став площею 18,4 га, став площею 15,01 га;

– с.Новоіванівка, став площею  29,1 га,

– с.Київське,  став площею 8,64 га, став площею 12,42 га, став площею 15,34 га;

– с.Піски, став площею  8 га, став площею 1,1 га;

– с.Новоєгорівка, став площею  2,49 га, став площею 3,86 га, став площею 5,18 га, став площею 2,3 га;

– с.Явкине, став площею  30,28 га.

Більшість ставків на даний час знаходяться без води.

1. Міська рада за власною ініціативою чи за ініціативою членів територіальної громади у порядку визначеному цим Статутом може прийняти рішення про віднесення до категорії надбання громади інші природні об’єкти на території, що розміщені в межах поселень чи за їх межами.
  2. На плані території громади визначаються межі території об’єктів природи, що віднесені до надбання громади.

Стаття 61. Культурна спадщина громади

1. Культурна спадщина громади є частиною її надбання і складається з:

1) Пам’яток історії до яких належать будинки та споруди, окремі поховання та некрополі, місця бойових дій, визначні місця, пов’язані з важливими історичними подіями, з життям та діяльністю відомих осіб, культурою та побутом українців та етнічних груп, що жили чи живуть у громаді;

2) Об’єктів монументального мистецтва – пам’ятників, пам’ятних знаків;

3) Архітектурних об’єктів – до яких належать окремі будівлі, архітектурні споруди, що повністю або частково збереглися в автентичному стані і характеризуються відзнаками певної культури, епохи, певних стилів, традицій, будівельних технологій або є творами відомих авторів;

4) Об’єктів містобудування – історично сформованих центрів поселень у громаді , вулиць, кутків, площ, тощо, що є носіями певних містобудівних ідей;

5) Об’єктів археології – до яких належать рештки життєдіяльності людини (нерухомі об’єкти культурної спадщини: городища, кургани, залишки стародавніх поселень, стоянок, укріплень, військових таборів, виробництв),  що містяться під земною  та на поверхні і є невідтворним джерелом інформації про зародження і розвиток цивілізації;

6) інші об’єкти, які можуть бути визначені такими рішенням міської ради , зокрема об’єкти садово-паркового мистецтва, ландшафтні природні території, які мають історичну цінність.

1. Пам’ятки культурної спадщини громади, які занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України охороняються та використовуються відповідно до закону.
  2. Пам’ятки культурної спадщини віднесені до надбання громади відповідно до цього статуту обліковуються виконавчим органом ради, який веде реєстр пам’яток, виготовляє відповідні знаки та забезпечує дотримання режиму їх використання.

Стаття 62. Увічнення пам’яті щодо історичних осіб та подій на території громади

1. Територіальна громада прагне до відновлення та збереження історичної пам’яті на своїй території через найменування територіальних одиниць або матеріальних об’єктів (навчальні заклади, підприємства, установи, організації, монументи, меморіальні комплекси та інші архітектурні форми).
  2. При найменуванні чи перейменуванні перевага надається історичним назвам, що були характерними упродовж довгого часу для поселень, що входять до складу громади Баштанського району, Миколаївської області та України, при цьому у назві територіальних одиниць чи матеріальних об’єктів може увічнюватися пам’ять видатних історичних, державних, військових діячів України, захисників України, видатних діячів науки і культури, діяльність яких сприяла прогресу людства, утвердженню загальнолюдських цінностей, а також подій, які мали історичне значення для громади, Баштанського району та України в цілому.
  3. При прийнятті рішень щодо увічнення пам’яті історичних осіб та подій пріоритет надається тим з них, які пов’язані з поселеннями що входять до складу громади та Баштанського району.
  4. При прийнятті рішень щодо увічнення пам’яті історичних осіб та подій не допускається увічнення пам’яті осіб, організацій, політичних партій які у бездержавний та тоталітарний історичні періоди знищували українську державність, боролись з проявами народного опору окупаційним режимам, брали участь у організації репресій та голоду проти українського народу, вчиненням інших злочинів проти України та українства, людства і людяності а також тих фізичних осіб – громадян інших держав, які не мають відношення до територіальної громади чи України. Не допускається також увічнення в назвах подій, пов”язаних із військовими перемогами над українцями.
  5. Присвоєння назв територіальним одиницям та матеріальним об’єктам фізичним особам можливо не раніше 5 років від смерті цієї фізичної особи, за згодою спадкоємців, якщо такі встановлені.
  6. Суб’єктами ініціювання найменування чи перейменування об’єктів є виконавчий комітет, постійна комісія, органи самоорганізації населення. Процедура перейменування об’єктів проводиться шляхом опитування населення (51% позитивних відповідей від проживаючих з 18 років), найменування об’єктів – шляхом публічного обговорення через засоби масової інформації, соціальні інтернет-мережі та наступним прийняттям рішення міською радою.

Розділ 7. Символіка територіальної громади.

Стаття 63. Символіка територіальної громади

1. Символіка громади складається з герба громади, прапора, урочистого музичного твору(гімн громади).
  2. Символіка громади використовується разом із державною символікою і є обов’язковою для застосування органами місцевого самоврядування та посадовими особами під час проведення офіційних заходів, урочистих подій, святах громади.
  3. Символіка підлягає реєстрації відповідно до чинного законодавства

Стаття 64. Герб громади.

Герб територіальної громади представляє собою геральдичний щит французької форми (чотирикутний). В нижній частині герба на стрічці червоного кольору вказаний рік заснування Баштанки – 1806. Впоперек герб розділений на два поля: внизу – жовте, зверху – блакитне. Внизу, на жовтому полі, зображена шестерня та колос. Зліва, на всій довжині герба, зображена гвинтівка, справа – козацький бунчук, що символізують козацьке та революційне минуле Баштанщини. Посередині герба на блакитному фоні зображено скіфський курган. У верхній частині герба – напис «Баштанка».

Стаття 65. Прапор громади.

Прапор територіальної громади представляє собою прямокутне полотнище (співвідношення довжини і ширини 2:3) з трьома горизонтальними полосами: блакитного, білого і жовтого кольорів. Посередині, на білій полосі, зображений скіфський курган, шестерня та колос. Справа і зліва зображені козацькі бунчуки.

Стаття 66. Символіка поселень

1. Поселення, які входять до складу громади, можуть мати свої власні герби.
  2. Затвердження герба поселення здійснюється міською радою (радою громади) за поданням старости села, після обговорення проекту герба на громадських слуханнях, проведених у поселенні відповідно до вимог цього Статуту.
  3. Історичні герби, які мали поселення до їх входження до складу громади, не підлягають перезатвердженню, якщо не було прийнято рішення на загальних зборах жителів цього поселення.

Стаття 67. Порядок використання символіки

1. Герб та прапор громади є обов’язковими атрибутами при проведенні сесій міської ради і мають розміщуватись у сесійному залі ради.
  2. Герб громади розміщується на офіційних табличках будов де розміщуються органи місцевого самоврядування та комунальні установи громади.
  3. Герб громади розміщується на офіційних бланках документів міської ради.
  4. Прапор громади вивішується на будинку міської ради поряд із державним прапором України зліва від нього, при цьому прапор громади не може бути більшим за розміром від державного прапора.
  5. Порядок використання символіки громади іншими суб’єктами визначається окремим рішенням міської ради.
  6. Герби поселень, що входять до складу громади, використовуються поряд із символікою громади на святах цих поселень, будовах комунальної власності, що знаходяться у цих поселеннях.

Стаття 68. Свята територіальної громади (визначні події, фестивалі)

Головними святоми територіальної громади є День міста Баштанка, який відзначається щорічно 16 вересня, дня сіл, які увійшли до складу об’єднаної територіальної громмади.

За рішенням міської ради, після громадського обговорення можуть встановлюватись інші свята територіальної громади, відкриватись фестивалі, традиційні народні гуляння.

Стаття 69. Знаки пошани громади

1. У територіальній громаді встановлюються такі знаки пошани/відзнаки:

1) надання звання – почесний громадянин  Баштанської об’єднаної територіальної громади;

2) нагородження Почесною грамотою міського голови;

3) надання права на використання елементів символіки громади для реклами особливо якісної продукції, що виробляється на підприємствах, розміщених у громаді.

1. Міська рада може встановлювати інші відзнаки за особливі заслуги у сфері благодійництва, підтримання санітарної чистоти.

Стаття 70. Почесний громадянин Баштанської об’єднаної територіальної громади

1. Звання – «Почесний громадянин Баштанської об’єднаної територіальної громади» надається рішенням міської ради членам територіальної громади, уродженцям громади, людям, які довгий час працювали у громаді і внесли найбільший внесок у її розвиток, сприяли вирішенню складних проблем в інтересах усієї громади.
  2. Надання звання супроводжується врученням спеціального посвідчення «Почесний громадянин Баштанської об’єднаної територіальної громади» , що здійснюється один раз на рік – в День міста.
  3. Почесний громадянин Баштанської об’єднаної територіальної громади має право на позачерговий прийом посадовими особами органів місцевого самоврядування територіальної громади, бути присутнім на сесіях ради, запрошується на День міста.

Розділ 8. Внесення змін та набуття чинності Статуту

Стаття 71. Внесення змін до статуту

1 Внесення змін до статуту здійснюється міською радою за ініціативою не менш як однієї третини депутатів від складу ради, виконавчого коміетуту або місцевої ініціативи, реалізованої відповідно до вимог цього статуту.

1. По включення до порядку денного сесії ради питання про внесення змін до статуту за ініціативою депутатів ради, виконавчого комітету повідомляється жителям громади шляхом розміщення оголошень в приміщенні ради та у найбільш відвідуваних місцях поселень не пізніше, як за один місяць до його розгляду.
  2. Протягом місяця від дати оголошення жителі громади можуть обговорювати ці зміни, вносити до них зміни чи виступити про змін відповідно до процедур, визначених цим Статутом.
  3. Рішення про внесення змін до Статуту, прийняття його в новій редакції, скасування статуту ухвалюється міською радою відповідно до Регламенту ради та закону «Про місцеве самоврядування в Україні».

Стаття 72. Набуття чинності статуту

1. Статут набуває чинності з моменту його державної реєстрації відповідно до закону.
  2. Статут є вільним для ознайомлення та копіювання будь-якими фізичними та юридичними особами.
  3. Оригінальний примірник статуту зберігається секретарем ради.

Стаття 73. Тлумачення статуту

1. Тлумачення статуту здійснюється міською радою, прийняттям рішення.
  2. Підготовку рішення про тлумачення норми статуту здійснюється постійною комісією міської ради з питань соціального захисту, медицини, торгівлі, побутового обслуговування, освіти, культури, спорту, молодіжної політики, духовності, законності, захисту прав громадян, депутатської діяльності та  етики залучаючи до підготовки юристів, експертів у сфері правового регулювання у статуті, що потребує тлумачення.

Розділ 9. Додатки.

ДОДАТОК 1

ПІДПИСНИЙ ЛИСТ

на підтримку ініціативи проведення громадських слухань з питань

підписання

Всього підписів у підписному листі: ____________________________________ (_________________________________________).

Член ініціативної групи __________________________________________________

ДОДАТОК 2

на підтримку ініціативи проведення
загальних зборів громадян за місцем проживання

(вид зборів та порядок денний)

підписання

Всього підписів у підписному листі: _____ (_________________________________________).

Член ініціативної групи ________________ ________________________________

ДОДАТОК 3

на підтримку місцевої ініціативи

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (назва Проекту Рішення Ради)