Баштанська міська рада

Школярі Баштанської ЗОШ № 2 беруть участь у проекті «Сміття ускладнює життя»

Події

Учні Баштанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 вирішили взяти участь у проекті «Сміття ускладнює життя», який допоможе вирішити утилізацію твердих побутових відходів. Дана тема проекту не є випадковою, оскільки засипані сміттям майже всі придорожні території, полезахисні смуги, які розташовані навколо міста та у місті. Питання, що робити з твердими відходами стає все гострішим.

Основною ідеєю проекту є активізація громадськості, органів учнівського та місцевого самоврядування.

Негативні наслідки науково-технічної революції та демографічний вибух поступово призводять до забруднення біосфери, накопичення великих об`ємів відходів людської діяльності при одночасному виснаженні майже всіх видів природних ресурсів, що поступово призводить до глобальної екологічної кризи.

За даними екологів, кожен українець щороку створює близько 220-250 кг твердих побутових відходів на рік, а мешканці великих міст – по 330-380 кг, і ці обсяги з кожним роком зростають.

Тому основна мета проекту ‒ показати, наскільки важливим є сортування та перероблення відходів шляхом удосконалення системи їх збору безпосередньо із джерел їх виникнення прогресивним методом за допомогою сортування та встановлення євроконтейнерів, змінюючи свідомість учнів та громадськості до навколишнього середовища та покращуючи екологічний стан міста Баштанка.

Для реалізації цього проекту залучається шкільна дитяча організація «Сузір′я». Заплановані такі дії: впровадження заходів щодо підвищення свідомості дітей та підлітків у поводженні з твердими побутовими відходами; інформування населення міста про переваги роздільного збору твердих побутових відходів; розробка та розповсюдження екобуклетів та листівок ініціативною групою; проведення «Весняного ярмарку» в школі з метою збору коштів на придбання контейнерів для сортування сміття; визначення раціональних, максимально доступних місць для встановлення контейнерів для роздільного збору побутових відходів; проведення шкільного конкурсу на кращу креативну розробку дизайну для євроконтейнера та інформаційної листівки для нього; проведення екологічних уроків та годин спілкування у 1-11 класах з метою популяризації цього проекту.

Ми вважаємо, що завдяки цьому проекту, учні нашої школи усвідомлять свою участь у турботі про довкілля, персональну відповідальність за свою діяльність та її наслідки. Сподіваємось, що наша ініціатива сприятиме формуванню свідомості у мешканців міста, відповідального та дбайливого ставлення до навколишнього середовища.

Пам’ятаймо, що наша поведінка є прикладом для наслідування. Давайте розбудимо основи внутрішньої культури та збережемо свою маленьку батьківщину – рідне місто як справжні господарі, а відтак, і хороший настрій усім, хто любить і шанує свій рідний край!

Наталія Крижановська, координатор проекту, учитель біології, та ініціативна група Баштанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

Залишити відповідь