Баштанська міська рада

Семінар-нарада в районній бібліотеці

Події

26 квітня в Баштанській центральній районній бібліотеці відбулася семінар-нарада, яка була присвячена темі  «Бібліотека в соціокультурному просторі громади: інноваційні тенденції».

Відкриваючи семінарське заняття, директор Баштанської централізованої бібліотечної системи Г. І. Борщевецька повідомила про зміни традиційних стереотипів стосунків між бібліотекою і суспільством, які наразі відбуваються під впливом технологічних та соціокультурних перетворень. Певні виклики на подальші умови життєдіяльності публічних бібліотек пов’язані і з реформою децентралізації. Тому на чільне місце встає питання адаптування бібліотечних закладів до тенденцій розвитку сучасного соціуму, до умов роботи в сучасній громаді. І саме тому виникає необхідність трансформування загальнодоступної публічної бібліотеки у багатопрофільний інформаційний, інтелектуальний, культурно-дозвіллєвий комплекс, інтегрований у сучасне цифрове середовище. Було приділено багато уваги основним функціональним завданням, які має виконувати сучасна бібліотека у сучасному суспільстві.

Корисну і актуальну консультацію на тему «Інноваційні формати у соціокультурній діяльності бібліотек» надала І. Г. Озерова – завідуюча відділом обслуговування ЦРБ. Вона також розповіла про умови формування кола друзів бібліотеки через організацію любительських об’єднань.

З методичною порадою «Краєзнавча діяльність бібліотеки – один із основних шляхів входження бібліотеки у соціум громади» виступила перед бібліотечними працівниками району Н. В. Іщенко – провідний бібліограф ЦРБ

Детальний аналіз оновлення бібліотечних фондів та переведення їх Універсальну десяткову класифікацію (УДК) зробила Т. В. Пікуль – завідуюча відділом формування і руху фондів та організації каталогів ЦРБ.

Про нові тенденції у формуванні бібліотечного простору для дітей розповіла учасникам семінару бібліограф по дитячій роботі Г. П. Доник.

Багато уваги приділяється в ЦБС удосконаленню навиків роботи з ПК, тому значну частину семінарського навчання було виділено для тренінгу-консультації «Новітні цифрові технології – основа трансформації бібліотек у сучасні   інформаційні центри», яку провів І. В. Крижановський – інженер-програміст ЦРБ.

В кінці семінару було проведено  мікс бібліотечних практик, під  час якого своїми напрацюваннями поділилися сільські бібліотекарі:

  • Тиць С. С., завідуюча Христофорівською сільською бібліотекою: «Бібліотека – комунікативний центр громади»;
  • Петраш О. А., завідуюча Інгульською сільською бібліотекою: «Влада – громада – бібліотека: аспекти співпраці»;
  • Єгорова Т. М., бібліотекар Старогороженської сільської бібліотеки: «Бібліотека: акцент на загальнонаціональні цінності»;
  • Горничар І. Г., бібліотекар Новопавлівської сільської бібліотеки: «Бібліотека – простір для формування дитячого світогляду. Нові знахідки форматів роботи з дітьми»;
  • Задирака С. В., завідуюча Виноградівською сільською бібліотекою: «Сільський бібліотекар: особливості професії. Змінюємо стереотипи».

Розглянувши ще ряд організаційних питань, бібліотекарі роз’їхались, поповнивши свій професійний багаж корисною і актуальною інформацією.

 

 

Залишити відповідь