Баштанська міська рада

Проект «Доброчесна громада» в Баштанській міській раді

Події

24 травня 2018 року відбулася перша зустріч керівництва міської ради, спеціалістів фінансового відділу, депутатів та представників громадськості з експертом програми DOBRE Олександром Мушняголом щодо реалізації проекту «Доброчесна громада», який спрямований на посилення доброчесності у громадах, поліпшення практик фінансового менеджменту і збільшення прозорості місцевих бюджетів.

Як розповів Олександр Дмитрович, програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) розпочинає реалізацію проекту «Доброчесні громади» в 50 громадах з семи цільових областей програми: Дніпропетровської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Миколаївської, Тернопільської, Харківської і Херсонської. Виконавець проекту – Громадське партнерство «За прозорі місцеві бюджети!», експерти якого в 2017 році успішно допомогли запровадити 53 антикорупційних інструменти в 23 громадах-партнерах програми для підвищення рівня доброчесності та належного врядування на місцях.

Проект «Доброчесні громади» використовує бюджети ОТГ як відправну точку для залучення мешканців громад до моніторингу використання бюджетних коштів, запобігання недоброчесним практикам, і створення незалежних моніторингових груп. Під час проекту представники адміністрацій ОТГ, молодь і громадські активісти вперше в Україні проведуть оцінювання прозорості місцевих бюджетів та фінансового управління за методикою, розробленою експертною групою у складі представників громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!», Національної академії державного управління при Президентові України, Асоціації міст України та залучених експертів на замовлення Фонду «Східна Європа».

У рамках компоненту «Фінансова доброчесність у громадах» будуть проведені тренінги «Прозорість бюджетного процесу та фінансового управління в ОТГ», учасники яких дізнаються про переваги прозорості бюджетних процесів та активної участі громадян в управлінні фінансами та про інноваційні інструменти оцінювання та підвищення рівня прозорості бюджетного процесу та фінансового управління в громадах.

Також в рамках компоненту «Фінансова доброчесність у громадах» кожна громада за допомогою Методології оцінки прозорості місцевих бюджетів навчиться оцінювати рівень прозорості власного бюджетного процесу, розробить «бюджет для громадян» – інноваційний формат пояснення «простою мовою» складних бюджетних питань для мешканців та проведе інформаційно-просвітницьку кампанію. У кожній громаді буде проведена оцінка прозорості бюджетного процесу, на основі результатів якої найпрозоріші громади отримають заохочення від програми DOBRE.

Після завершення навчання експерти Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» виконуватимуть функцію наставників та допомагатимуть ОТГ проводити оцінку рівня прозорості бюджетного процесу, розробляти «бюджет для громадян», проводити інформаційно-просвітницьку кампанію та впроваджувати антикорупційні механізми.

На завершення зустрічі було визначено членів робочої групи, котрі пройдуть відповідне навчання та працюватимуть над реалізацією проекту.

Залишити відповідь