Баштанська міська рада

Пам’яті Героя України В’ячеслава Чорновола

Події

23 березня вчителем історії Новопавлівської ЗОШ І– ІІ ступенів Бондаренком С.А. було проведено тематичний урок «Герой України В’ячеслав Чорновіл» з учнями 8 – 11 класів. Захід був спрямований на висвітлення ролі в історії українського державотворення борця за незалежність України, лідера українського правозахисного руху, визначного політичного і державного діяча, Героя України В’ячеслава Чорновола.

В’ячеслав Чорновіл самовіддано віддавав себе ідеї незалежної української держави і за її реалізацію відбув тюрми і табори. Відзначаючи цю річницю, ми його вірні і мислячі соратники, повинні нести відповідальність за долю країни. В’ячеслав Чорновіл – взірець того, як потрібно відстоювати Україну.

Учні згадали, що 25 березня 1999 року під час повернення з Кіровограда В’ячеслав Чорновіл і його водій Євген Павлов на автомобілі «Тойота» зіткнулись з автомобілем КамАЗ, який саме розвертався посеред дороги. Чорновіл і Павлов загинули на місці, прес-секретар лідера НРУ Дмитро Понамарчук був госпіталізований з важкими травмами. 29 березня 1999 року В’ячеслав Максимович Чорновіл був похований на центральній алеї Байкового кладовища в Києві. Провести його в останню путь прийшло понад 200 тисяч чоловік зі всієї України; труну з тілом В’ячеслава Чорновола несли на руках від Володимирського собору до місця поховання.

Вчитель історії Бондаренко С.А.

Залишити відповідь