Баштанська міська рада

Обговорили долю реформи децентралізації на Миколаївщині

Події

24-25 травня Баштанський міський голова Іван Рубський взяв участь у координаційній зустрічі голів ОТГ, депутатів обласної та районних рад Миколаївщини щодо впровадження реформ децентралізації в Миколаївській області, що проходив на базі Коблівської ОТГ за ініціативи Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Основна мета заходу ‒ налагодження координації діяльності органів влади щодо впровадження реформи децентралізації на Миколаївщині.

«Зараз основне завдання, що стоїть перед державою – закінчення етапу добровільного об’єднання», ‒ підкреслив експерт Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Юрій Ганущак. ‒ До кінця цього року ми з вами перейдемо тотальну позначку в тисячу ОТГ. Цілком ймовірно, що держава змушена буде допомогти зверху тим громадам, що так і не підуть на вибори, з метою успішного завершення реформи децентралізації в Україні. Миколаївщина в розрізі реформи рухається нормальними темпами. Є як процеси об’єднання, особливо в форматі «один район – одна громада», так і переговори між вже об’єднаними громадами щодо приєднання. Загалом, процеси прискорилися, є позитивна динаміка до змін».

Директор Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування Валентин Бойко акцентував увагу на важливості зустрічі, тому що «…«семінар вже давно визрів, попереду багато роботи щодо формування та затвердження Перспективного плану області. У 2020 році вибори до місцевих рад пройдуть на базі нової територіальної основи, тому сьогодні наша робота є вкрай відповідальною та важливою».

Під час зустрічі відбувся огляд актуальних питань з посилення координації влади на шляху подальшого впровадження реформи децентралізації на Миколаївщині, розглянуто можливості розробки та внесення змін у Перспективний план формування ОТГ в області, особливу увагу відведено підтримці секторальних реформ – освітній та медичній.

Залишити відповідь