Баштанська міська рада

Народознавча година «Писанка мальована з любов’ю дарована»

Великдень – найвеличніше свято року, з яким пов’язано багато народних звичаїв. До цього свята пекли паски, фарбували крашанки і розписували писанки, які після освячення в церкві прикрашали великодній стіл.

Народній традиції фарбування та розпису крашанок і писанок була присвячена народознавча година «Писанка мальована з любов’ю дарована», яка була проведена в сільській бібліотеці.

Захід підготували і провели художній керівник Пісківського СБК Колодзей Любов Степанівна та сільський бібліотекар Зінько Тетяна Іванівна для користувачів бібліотеки.

Колодзей Любов Степанівна розповіла про традиції Великодня, народні звичаї, пов’язані з цим святом, особливості фарбування крашанок і розпису писанок, про те, які кольори використовувалися для фарбування та що вони символізували. Писанки і крашанки готувалися у суботу перед Великоднем і зберігалися протягом усіх свят. На Великдень їх дарували і вітали один одного зі Світлим Христовим Воскресінням, примовляючи: «Христос Воскрес!», а у відповідь лунало: «Воістину Воскрес!»

Зінько Тетяна Іванівна ознайомила присутніх з літературою, в якій описані традиції та обряди святкування Великодня, рецептами приготування  пасхальних страв, та провела майстер-клас по розпису та фарбуванню крашанок.

На завершення присутніх пригостили великодньою випічкою.

Художній керівник Пісківського СБК       Колодзей Любов Степанівна

Залишити відповідь