Баштанська міська рада

Народні гуляння на Івана Купала в Христофорівці

Коли духмяне українське літо в самому розпалі, з квітчастими вінками і яскравими вогнищами – приходить свято Івана Купала.

Як казали та вірили наші предки: у цю загадкову ніч прокидається уся лісова нечисть. Багато що заборонено робити у цей містичний час. Існує безліч різноманітних традицій і обрядів пов’язаних зі святом. Окрім традицій, українці вірили у цей день в численні забобони.

На свято Івана Купала дівчата плели вінки, які потім пускали по воді. За традицією потрібно було назбирати у віночок 12 різних видів рослин. Якщо вінок потоне – дівчина не вийде заміж в цьому році, якщо відплив від берега – наречений ходить зовсім близько.

Здавна у цю ніч заведено шукати міфічний цвіт папороті. Цвіт папороті є лікувальним та цілющим. Лише в Купальську ніч на папороті розцвітала чарівна вогняна квітка щастя – кочережник. Наші прабабусі вважали, хто зірве цю квітку, той усе на світі знатиме.

Багато христофорівців та гостей вечір шостого липня провели на березі Інгулу, де проходило святкування Івана Купала.

Концертна програма розпочалася привітанням т.в.о.старости села Оленою Золотухіною, потім залунали над берегом річки веселі пісні, продовженням свята стала запальна дискотека. Працювали торгові точки, жарились шашлики, варилась шурпа.

В кінці майданчика для дозвілля, біля річки було розкладене велике вогнище, через яке стрибали дівчата і хлопці поодинці або в парі. Танцююче полум’я цього літнього вечора виглядає казково. Купальське вогнище згідно з переказами має велику міфічну силу. Через купальське вогнище стрибали всі, проходячи таким чином своєрідний ритуал очищення. Пари, які кохаються, мають стрибати вдвох. Вважається, що та пара, яка не розніме рук, перестрибне через багаття, згодом і побереться.

Хочеться сказати слова вдячності нашій молоді: В. Цимбалюку, М. Галушці, В. Головченку, А. Северенюку, М. Бобришеву, В. Наливаному, І. Шаповалову, С. Смирнову, В. Хруставці, В. Сметанкіну, В. Позіхайлу, В. Золотухіну, Р. Анварову, П. Ямпольському. Та всій молоді та жителям нашого села за активну участь у впорядкуванні території місця облаштування зони відпочинку. Це свято ще раз показало, що своїми руками ми, для себе, зможемо зробити багато чого потрібного для нашого комфортного проживання.

Свято тривало до самого ранку та пройшло на високому рівні. Багато вдячних слів лунало від односельців та гостей села. Жителі села та гості запам’ятають його надовго.

Залишити відповідь