Баштанська міська рада

Міський голова взяв участь у розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку

У четвер, 5 квітня, делегація від Миколаївщини: заступник голови ОДА Олександр Кушнір,  Баштанський міський голова Іван Рубський, головою обласної ради Вікторією Москаленко, першим заступником Миколаївського міського голови Володимиром Криленко, головою Миколаївського Офісу Реформ Валентином Бойко та головою Снігурівської райдержадміністрації Інною Бойко. взяли участь у розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку за участю Президента Петра Порошенко та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, що проходила у м.Вінниці. Петро Порошенко зазначив, що децентралізація є питанням цивілізаційного вибору та складовою євроатлантичного курсу України, тож серед завдань ставить неодмінне наближення влади до людей та можливості вирішувати конкретні проблеми громад.

Серед вже нових відомих кроків у русі децентралізації на всеукраїнському рівні Президент Петро Порошенко озвучив наступне:

– 27 громад отримали у власність понад 22 тис. га земель сільгосппризначення поза межами населених пунктів;

– середньострокове планування – як на рівні центрального бюджету, так і на місцевому рівні – має стати новим пріоритетом і основою нового етапу реформи децентралізації в Україні;

– близько 40 млрд грн по країні – очікуване наповнення Дорожнього фонду. Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко повідомив, що відновлення доріг по країні можливе за рахунок об’єднання коштів державної субвенції, місцевих бюджетів, а також коштів, які надходять в регіони по секторальній субвенції.

На нараді присутні обговорювали український досвід децентралізації, пріоритети нинішнього етапу децентралізації, економічну політику та інструменти розвитку регіонів, роль інвестицій у їх сталому розвитку.

Тож  попереду будуть важливі питання децентралізації у сфері освіти, реалізації проекту «нової української школи» та розвитку профтехосвіти. Отже в пріоритеті – впровадження децентралізації у сфері охорони здоров’я та питання сталого розвитку місцевих громад – адмінпослуги, земельні відносини, розвиток системи електронних послуг.

Залишити відповідь