Меморандум з впровадження норвезького досвіду.

3 квітня Асоціація міст України провела початкову конференцію робочих груп з підвищення ефективності діяльності в сферах економіки та фінансів. Захід відбувся в рамках проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення  на місцевому рівні в Україні», що  реалізує Норвезька асоціація місцевих і регіональних влад та Норвезький інститут міських і регіональних досліджень за фінансової підтримки МЗС Норвегії.


У конференції взяли участь близько 130 представників органів місцевого самоврядування з 44 українскьких громад, які долучилися до участі у проекті «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення  на місцевому рівні в Україні».
Від Баштанської територіальної об’єднаної громади у заході взяв участь Баштанський міський голова І.В.Рубський.

Відкривали захід Виконавчий директор Асоціації міст України  Мирослав Пітцик та Посол Норвегії в Україні Уле Т. Хорпестад. “Співпраця з нашими колегами з Норвегії є досить успішною. Чим цікавий норвезький досвід для нас? Ми одночасно почали реформу місцевого самоврядування. У Норвегії поки що триває процес добровільного об’єднання територіальних громад. Основна мета не зекономити, а створити такі структури, які б могли економічно подбати про розвиток держави. Є спільне, що об’єднує – це проведення децентралізаційної реформи. У Норвегії є цікаве ноу-хау – формування мережі ефективності. У нас буде сформовано чотири групи ефективності”, – зазначив Мирослав Пітцик. Він подякував норвезьким колегам, які не тільки поділилися філософією, методологією проекту, але й надали фінансову підтримку. “Завдяки цьому ми зможемо адаптувати норвезький досвід в українських містах”, – підкреслив Мирослав Пітцик.

Посол Норвегії в Україні Уле Т. Хорпестад детально зупинився на співпраці Норвегії з Україною. “Норвегія підтримала український вибір. Революція Гідності – початковий пункт налагодження глибокої та інтенсивної співпраці наших країн”, – зазначив Посол. Він запевнив, що Норвегія продовжуватиме підтримку України у проведенні реформ. Зокрема, за такими напрямками – верховенство права, ефективне використання енергії, економічні реформи, гуманітарна допомога, особливо на сході України.
“Проект “Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні” ми підтримуємо протягом двох років. Процес децентралізації є важливим в Україні. Мета цього проекту – підтримка громад на місцях задля покращення інфраструктури, ефективності фінансування громад, у тому числі тих, які розташовані у сільській місцевості”, – наголосив Уле Т. Хорпестад.

Інформація про проект

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар

Ви повинні бути авторизовані, щоб розмістити комментар.