Енергоефективність

Навчання по роботі з системою АІС “Енергосервіс”

Енергоефективність в малих містах. Виклики і рішення »

2-3 листопада в Києві відбулася конференція «Енергоефективність в малих містах. Виклики і рішення», на якій дано старт новому проекту GIZ «Енергоефективність у громадах-II», що впроваджується за дорученням уряду Німеччини, яку відвідала Олена Сергіївна Безручко – енергоменеджер Баштанської міської ради.

На конференції виступили директор проекту «Енергоефективність у громадах-II» Роберт Кюнне, Перший секретар економічного відділу Посольства Німеччини в Україні Себастіан Кноке та багато інших. Під час конференції учасники ознайомилися з особливостями впровадження змін у законодавчій базі, нормативних документах, які стосуються сфери енергоефективності будівель та споруд, процесом використання альтернативних джерел енергії.

Поділились досвідом з енергоефективності »

10 листопада 2017року на базі Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування створеного за підтримки Програми «U-LEAD» та Мінрегіону під час семінару-тренінгу з спеціалістами відділів енергетичного менеджменту громад обговорювалися важливі питання енергоефективності, енергомоніторингу та енергоменеджменту в ОТГ.

У своєму вітальному слові Валентин Бойко зазначив, що питання енергоспоживання – це питання стратегічного розвитку будь якої країни, яка дбає про своє майбутнє.

Безручко Олена – енергоменеджер Баштанської ОТГ зауважила, що ефективна організація енергоменеджменту та енергоаудиту дозволяє громадам досягнути максимального економічного, соціального, екологічного ефектів, що сприяють покращенню життя для населення  ОТГ. Чим раніше місцева влада візьме під контроль  питання енергоефективності  у своїх громадах, тим більше шансів у таких громад на успішне економічне та екологічне майбутнє через ефективне використання енергоресурсів.

Про організацію сучасної системи енергетичного моніторингу в бюджетній сфері, енергетичний аудит, основні вимоги для проведення заходів з енергетичного аудиту та оформлення відповідних звітів розповів директор Херсонського обласного КП «Енергосервісна компанія» – Юрій Гінджул.

«Сталий енергетичний розвиток: нові можливості для ОТГ» »

05-06 грудня енергоменеджер Баштанської об’єднаної територіальної громади Олена Безручко, пройшовши навчання в Полтаві та Дніпрі, прийняла  участь у фінальній  конференції з тренерами та експертами «Сталий енергетичний розвиток: нові можливості для ОТГ», яку організували Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) та Програма “U-Lead з Європою”. Завдяки професіоналізму організаторів проекту, які підібрали найкращий склад спікерів:Vitaly Lesyuk, Ihor Abramyuk, Zynoviy Svereda, Marion Bodem, Oksana Reminska-Perrin, Ima Khrenova-Shymkina…, можна було почути відповіді на актуальні питання, які виникли в сфері енергоефективності для ОТГ

Угода мерів – провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. »

«Створення робочої групи щодо розробки Плану дій зі сталого енергетичного розвитку Баштанської об’єднаної територіальної громади до 2030 року (ПДСЕРК) як запоруки виконання зобов’язань Європейської ініціативи «Угода мерів»» »

БАШТАНСЬКА МІСЬКА РАДА

БАШТАНСЬКОГО РАЙОНУ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

МІСЬКОГО ГОЛОВИ

 

29 січня 2018 р.                        м. Баштанка                       № 12-р

 

Про створення робочої групи щодо розробки

Плану дій зі сталого енергетичного розвитку

Баштанської об’єднаної територіальної громади

до 2030 року (ПДСЕРК) як запоруки виконання

зобов’язань Європейської ініціативи «Угода мерів»

 

 

Керуючись п.п. 19, 20 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

1. Створити робочу групу щодо розробки Плану дій зі сталого енергетичного розвитку Баштанської об’єднаної територіальної громади до 2030 року (ПДСЕРК) як запоруки виконання зобов’язань Європейської ініціативи «Угода мерів» та затвердити її склад (додається).

  1. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на першого заступника міського голови Процака О.В.

 

 

Міський  голова                                                                               І.В.Рубський

 

                                                                  Затверджено

                                                                       розпорядження  міського голови

                                                                               29.01.2018 р. №12-р

 

 

Склад

робочої групи щодо розробки Плану дій зі сталого енергетичного розвитку Баштанської об’єднаної територіальної громади до 2030року як запоруки виконання зобов’язань Європейської ініціативи «Угода мерів»

 

Голова робочої групи

 

Рубський Іван Васильович міський голова
Заступник голови робочої групи

 

Процак Олександр Володимирович перший заступник міського голови
Секретар робочої групи

 

Змієвська Любов Олександрівна начальник загального відділу виконавчого комітету міської ради
Члени робочої групи

 

Євдощенко Світлана Вікторівна заступник міського голови з питань

діяльності виконавчих органів Баштанської міської ради

Сириця Леонід Миколайович завідувач сектору з питань містобудування, архітектури та містобудівного кадастру
Мішенін Сергій Сергійович начальник відділу з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, будівництва, розвитку інфраструктури та комунальної власності
Шафорост Наталія Григорівна начальник відділу енергоменеджменту муніципальних ініціатив та інвестицій Баштанської міської ради
Безручко Олена Сергіївна спеціаліст I категорії – енергоменеджер відділу енергоменеджменту муніципальних ініціатив та інвестицій
Ракітіна Наталя Михайлівна начальник відділу розвитку культури і туризму виконавчого комітету

Баштанської міської ради

Зеркаліна Ганна Романівна начальник відділу освіти, молоді та  спорту виконавчого комітету  Баштанської міської ради
Халабуда Олександр Васильович т. в. о. старости Пісківського територіального органу виконавчого

комітету Баштанської міської ради

Волович Олег Михайлович т. в. о. старости Явкинського

територіального органу виконавчого

комітету  Баштанської міської ради

 

Бублик Іван Анатолійович начальник відділу з питань земельних

відносин та охорони навколишнього                                                          середовища муніципальних ініціатив та інвестицій Баштанської міської ради

Нечитайло Альона Валентинівна голова міськой Асоціації ОСББ «Єдина сім’я»
Онищук Володимир Іванович депутат Баштанської міської ради
Лобачов Денис Петрович директор комунального підприємства КП «Добробут»
Шпарук Оксана Сергіївна головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Баштанського району (за погодженням)
Попов Павло Анатолійович голова правління ПАТ «Миколаївгаз» (за погодженням)
Пристайко Михайло Петрович менеджер зі збуту електроенергії ПАТ «Миколаївобленерго» Баштанського району Східного округу (за погодженням)
Кот Віктор Васильович директор комунального підприємства КП «Міськводоканал» (за погодженням)

Проекти з енергоефективності мають бути серед головних пріоритетів місцевої влади »

25-26 січня міський голова І. В. Рубський та перший заступник міського голови О. В. Процак взяли участь у конференції «Досвід Польщі, Норвегії та України у сфері підвищення енергоефективності міського господарства», організованої Асоціацією міст України спільно з Асоціацією міст Польщі, Норвезькою асоціацією місцевих та регіональних влад та Асоціацією «Енергоефективні міста України», що проходила у м. Київ.

Серед учасників ‒ Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща Ян Пєкло, заступник голови місії Королівства Норвегії в Україні Фредрік Артур, голова ДАЕЕ Сергій Савчук, віце-президент АЕМУ Сергій Соломаха, виконавчий директор Асоціації Міст України Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст Польщі Анджей Поправскі, директор департаменту програм допомоги Міністерства інвестицій та розвитку Польщі Пшемислав Дервіх, заступник голови комітету ВРУ Альона Бабак, виконавчий директор Мережі енергоефективних міст Польщі Анна Яскула та багато інших представників інституцій, організацій і провідних експертів. Загалом у заході бере участь близько двохсот представників українських та польських міст.

Захід проводиться з метою представлення результатів спільної діяльності в рамках угоди, розгляду заходів з енергоефективності від урядового рівня до практичних рішень у конкретних органах місцевого самоврядування, обміну досвідом та зустрічі з партнерами.

«Проекти з енергоефективності мають бути серед головних пріоритетів місцевої влади», ‒ наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, відкриваючи конференцію.

Він закликав місцеву владу активно впроваджувати проекти з утеплення житлових та бюджетних будівель, встановлення твердопаливних котелень, біоТЕЦ та інших об’єктів «чистої» енергетики, адже це вигідна інвестиція для кожного міста чи села.

Робоча програма конференції складалася з чотирьох блоків. Перший тематичний блок був присвячений обговоренню державної політики у сфері енергоефективності, презентації політичного курсу України та правових рішень в сфері енергоефективності на центральному рівні, створення нормативно-правової бази для органів місцевої влади та неурядових організацій.

Другий тематичний блок конференції був присвячений енергоефективності на місцевому рівні, під час якого відбулася презентація практичної сфери застосування, юридичних і фінансових рішень для органів місцевої влади при плануванні та впровадженні заходів з енергоефективності, обговорювалися питання консультаційної підтримки органів місцевої влади, що реалізують такі проекти (наявність зовнішніх джерел фінансування, співпраця з НДО, підвищення обізнаності громадян, ознайомлення з комплексом організаційних рішень, спрямованих на підвищення енергоефективності в міському господарстві, перспективи розвитку ринку, плани на майбутнє).

Третій тематичний блок присвячувався проектам публічно-приватного партнерства у сфері енергоефективності по моделі ЕСКО та презентації результатів роботи в проекті «Польсько-норвезька допомога для підвищення енергоефективності в Україні».

Під час четвертого тематичного блоку конференції відбулися презентації кращих практик у сфері підвищення енергоефективності, включаючи ППП і ЕСКО модель в Україні, Польщі та Норвегії.

Учасники конференції ухвалили за основу Резолюції, якою визначено пріоритетні завдання щодо розвитку енергоефективності у міському господарстві та пропозиції щодо вирішення проблемних питань у цій сфері. Після доопрацювання пропозицій міських голів, висловлених під час конференції, ця Резолюція буде направлена до Уряду та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Тренінг з розробки Плану дій зі сталого енергетичного розвитку »

6-7 лютого 2018 року в місті Київ зібралося 25 міст-підписантів європейської ініціативи “Угода мерів” на дводенному тренінгу з розробки Плану дій зі сталого енергетичного розвитку і клімату (ПДСЕРК), щоб обговорити і проаналізувати організаційні, технічні і фінансові можливості муніципалітетів для реалізації енергетичної та кліматичної політики.

З вітальною промовою на тренінгу виступили керівник Проекту ЄС “Угода мерів – Схід” Крістоф Фрерінг, начальник відділу енергозбереження та енергоефективності Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Роман Радченко та виконавчий директор Асоціації “Енергоефективні міста України” Святослав Павлюк, які наголосили на важливості співпраці муніципалітетів з фінансовими інститутами, міжнародними проектами та державними структурами, що допомагають в реалізації енергоефективних заходів, а також впровадженні ПДСЕРК.
Національний експерт в Україні Оксана Кисіль і координатор з розвитку потенціалу Ірина Городиська Проекту ЄС “Угода мерів – Схід” розповіли про те, з чого почати розробку Плану дій зі сталого енергетичного розвитку і клімату, як розробити практичний документ з урахуванням специфіки міста, як залучити до розробки та реалізації ПДСЕРК зацікавлені сторони (місцевий бізнес, громадськість та т.д.), дали рекомендації, як провести моніторинг реалізації ПДСЕРК.

Ірина та Оксана в своїх виступах також підняли питання про зміни клімату в Україні та наслідки, які ці зміни можуть спровокувати. Розповіли, як провести оцінку вразливості міст до змін клімату на локальному рівні.

Технічний експерт Проекту ЄС “Угода мерів – Схід” Олександр Дей поділився з учасниками тренінгу практичними порадами зі збору даних для розробки БКВ і розрахунку викидів СО2 . А також підкреслив важливість системи впровадження енергоменеджменту в містах.

Про необхідність енергоменеджменту для підвищення енергоефективності бюджетних установ в містах розповів начальник Управління енергетичного менеджменту та стандартизації Департаменту технічного регулювання енергоефективності Держенергоефективності Ладецький Павло.

Школа повного проектного циклу «П’ять кроків до мети» »

Сьогодні кожна об΄єднана громада має всі шанси на успішний розвиток. Як відомо, беззаперечним індикатором успіху впершу чергу є економічна спроможність. ОТГ отримують як допомогу від держави, так і залучають додаткові інвестиції від міжнародних донорів
З метою освоєння європейських підходів до проектного менеджменту 28-29 березня на базі Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, за ініціативи радника з питань регіонального розвитку Миколи Дурмана розпочала свою роботу школа повного проектного циклу «П’ять кроків до мети». Першу дводенну сесію школи повного проектного циклу «П’ять кроків до мети» відвідали і представники Баштанської ОТГ: Безручко Олена  та Острікова Марина – спеціалісти відділу енергоменеджменту муніципальних ініціатив та інвестицій. Тренінг передбав активну роботу в групах щодо написання проекту для отримання міжнародної технічної допомоги.

Як ти економиш тепло та електроенергію »

В умовах загострення енергетичної та економічної кризи актуальними стали проблеми заощадження та ефективного використання енергоресурсів. Саме тому  10 грудня у 3-А класі Баштанської ЗОШ №2 пройшов семінар на тему «Енергозбереження в будинку». Класний керівник-Кумпан О.В провела для своїх вихованців дослідно-експериментальну роботу по енергозбереженню в навчальному закладі. Були презентовані відео фільми на дану тему, учні поширювали буклети з правилами енергозбереження в будівлі. Також були презентовані плакати та проекти на тему «Енергоефективне споживання енергоресурсів». Даний захід спрямований на підвищення рівня поінформованості щодо шляхів енергозбереження серед молодого покоління.

ПЛАН ДІЙ СТАЛОГО ЕНЕРГЕТИЧНОГО РОЗВИТКУ БАШТАНСЬКОЇ ОБ’ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ДО 2030 РОКУ »

Проект «Марафон: енергоефективна та безпечна громада» »

Асоціація ОТГ реалізувала Проект «Марафон: енергоефективна та безпечна громада» згідно цього проекту ЗДО №6 «Ягідка» Баштанської ОТГ, став переможцем конкурсу «Енергоефективна громада». В результаті, 28 січня 2019р. розпочато проведення безкоштовного енергоаудиту в даному закладі дошкільної освіти. На основі цієї роботи будуть проведені відповідні розрахунки показників втрат тепла в ЗДО №6 «Ягідка» та заплановані енергоефективні заходи для зменшення тепловтрат задля комфортних умов перебування вихованців садочку.
P.S.- це перший крок до запланованого ;)

Звіт по результатам виконання енергетичного аудиту Баштанського закладу дошкільної освіти №6 «Ягідка» »

Баштанська ОТГ отримала Звіт по результатам виконання енергетичного аудиту Баштанського закладу дошкільної освіти №6 «Ягідка», за адресою: Миколаївська область, м.Баштанка, вул. 1 Продольна, 6, згідно якого запропоновано перелік заходів для зниження споживання енергоресурсів. Дякую Людмилі Синецькій та Жанні Пацьора за підтримку та виконану роботу.

 

 

 

 

 

 

 

Експрес енергетичне обстеження »

Асоціація «Енергоефективні міста України» та фахівець Української некомерційної агенції – Олег Масняк, провів експрес енергетичне обстеження трьох будівель Баштанської ОТГ: ЗДО «Дюймовочка», ЗДО «Віночок» та міський Будинок культури .