Баштанська міська рада

До Дня пам’яті жертв політичних репресій

Події

18 травня у заході до Дня пам’яті жертв політичних репресій взяли участь секретар міської ради Людмила Луценко, керівник апарату райдержадміністрації Олександр Гайдаш, працівники апарату міської ради та держадміністрації, голови районної та міської ветеранських організацій Л.В. Андреєва і Г.С. Зюзько.

Учасники мітингу вшанували загиблих та поклали квіти до пам’ятного знаку. Під час мітингу до присутніх звернулась секретар міської ради Людмила Луценко: «В Україні щороку у третю неділю травня відзначається День пам’яті жертв політичних репресій. В цей день ми знову згадуємо жертв політичних репресій, які загинули від рук сталінських катів. Ми згадуємо тих, хто був ув’язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі. Згадуємо знищених радянською владою священиків та вірян. Згадуємо розкуркулених селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів. Тому ми повинні всі разом, як єдиний український народ, відновлювати свою історичну пам’ять.»

«У цей день важлива загальнонаціональна єдність українців. Ми повинні пам’ятати нашу історію і бути сильними. Низько вклоняємось пам’яті мільйонів українців, страчених тоталітарними режимами. Ми боремося за перемогу і мир в Україні. Ми пам’ятаємо. А тому ‒ переможемо!», – наголосив керівник апарату райдержадміністрації Олександр Гайдаш.
По закінченні мітингу-пам’яті присутні були запрошені на тематичну виставку в міський краєзнавчий музей.
Протягом травня у школах, бібліотеках та музеях організовано й проведено низку заходів для учнівської молоді, громадськості. Виставки фотоматеріалів, архівних документів представлено для учнівської аудиторії для вшанування вічної світлої пам’яті людей, які постраждали від політичних репресій.

Залишити відповідь