Баштанська міська рада

Чорнобиль – це слово знає цілий світ

Події

24 квітня 2018 року, напередодні 32-ї річниці Чорнобильської катастрофи, в Новопавлівській сільській бібліотеці було проведено годину застереження «Чорнобиль – це слово знає цілий світ». Крім цього, бібліотекар І.Г. Горничар оформила книжкову виставку «Чорнобиль – трагедія всього світу».

26 квітня 1986 року на четвертому реакторі під час його планового витмкненн6я виникла неконтрольована ситуація, внаслідок якої сталося два вибухи. Їх потужність була настільки великою, що було зруйновано сталеву і свинцеву обшивки реактора, а в повітря піднялося понад 60 тонн радіоактивних матеріалів. Сумарна радіація викинутих у повітря ізотопів склала 50 млн кюрі, що у 30-40 разів більше, ніж при вибуху ядерної бомбі у Хіросімі у 1945 році.

Серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя. Драматизм Чорнобильської трагедії не піддається ніякому виміру.

Залишити відповідь