Баштанська міська рада

Будні пришкільного табору новопавлівських школярів

Події

Ось і літні довгоочікувані канікули. 1 червня пришкільний табір «Cонечко» покликав дітей початкових класів  у свою незвичну цікаву сонячну країну. Життя її мешканців було розпочато урочистою лінійкою «Сонце посміхається, дитячий табір відкривається!»

З метою створення комфортних умов відпочинку та організації якісного дозвілля серед мешканців Сонячної країни директором школи І.М. Савіцьким, начальником табору В.М. Чертовою, вихователями – Н.О. Чайкою, Р.П. Чайкою та Н.О. Завицькою, кухарем школи О.В. Авєркіною та техпрацівником О.І. Чумаченко було створено всі умови.

Сонячна країна – країна дитячих сподівань і надій, де кожна дитина мала можливість активно відпочити та пізнати цікаве і нове, так як план роботи табору містив оздоровчі, інтелектуальні, спортивні та творчі заходи, екскурсії. Всі дні відпочинку дітей у таборі проходили під певним девізом і мали свою тематику.

Педагогічна діяльність дитячого табору була спрямована на повноцінний розвиток та оздоровлення дітей, тому планування роботи літнього пришкільного табору здійснювалася відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів і здібностей дітей, з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей та стану здоров’я з використанням різноманітних організаційних форм роботи, які сприятимуть реалізації змістовного дозвілля дітей. З цих основних міркувань і була визначена тематика днів: «День захисту дітей та відкриття табору», «День доброти», «День української пісні», що були спрямовані на формування толерантного спілкування, мовленнєвої культури дітей; виховання шанобливого ставлення до товариша, його думки, кращих моральних цінностей людини, патріотичних почуттів.

«Казковий день», «День талантів», «День гумору» ‒ виховні заходи цих днів розвивали у дітей творчу уяву, образне мислення, удосконалювали акторські навички, естетичні смаки; створювали піднесений святковий настрій. Невгамовна радість, неприховане збудження, щире захоплення, здивування – почуття, які вирували у дитячих серцях у ці дні.

«День природи», «День спорту» ‒ заходи, які були сплановані у ці дні, сприяли формуванню навичок здорового способу життя, екологічної культури, духовного ставлення до природи, бачення унікальності, неповторності форм, сполучень кольорів у природі; розвитку основних фізичних якостей та рухових здібностей, естетичних почуттів (захоплення, замилування, піднесення), спостережливості, кмітливості; вихованню бережного ставлення до свого здоров’я як найвищої соціальної цінності особистості, морально-вольових і психологічних якостей, прагнення до дій та вчинків, спрямованих на підтримку або збереження об’єктів природи, почуття товариськості та взаємодопомоги.

Кожен день табір розпочинав свою роботу з ранкової зустрічі, під час якої вихователі намагалися створити атмосферу доброзичливості між дітьми та підтримували бадьорий, веселий настрій протягом дня.

На базі дитячого табору відпочинку «Сонечко» знаходилось:

‒ найочікуваніше місце – поріг школи, де відбувається щоденна ранкова зустріч друзів;

‒ найцікавіше – коридор ІІ поверху, де можна переглянути різноманітні дитячі телепередачі;

‒ найулюбленіше – спортивний майданчик, на якому діти грають в улюблені рухливі ігри;

‒ найпопулярніше місце – шкільна їдальня. У ній смачно годують;

‒ найгучніше місце – шкільне подвір’я, де проводиться ранкова зарядка, урочисті лінійки, звучить музика.

Проводячи різноманітні за змістом заходи, вихователі пам’ятали і про індивідуальність, особистість дитини, у якої є свої інтереси, прагнення, сподівання, які повинні реалізуватися на одинці з самим собою. Це невід’ємна частина і психологічно вивірена позиція індивіда. Тому дітям надавався час займатися справами за особистими інтересами.

Швидко плине час. Непомітно наступив день прощання з табором, друзями. І ось на галявині у невеличкому різнобарвному колі зібралася вся дружня родина Сонячної країни. Її мешканці гучними оплесками та усмішками привітали один одного, враз злетіла у височінь табірна пісня. Діти жартували, декламували, згадували цікаві епізоди із життя табору.

14 червня настав день закінчення роботи пришкільного табору «Сонечко» Дні проведені в таборі запам’ятаються дітям яскравими та веселими розвагами, конкурсами, спортивними змаганнями, корисною колективною справою.

Табірна зміна закінчується, а хороші спогади залишаться у дитячих серцях на все життя…

Вікторія Чертова,

начальник табору

 

 

Залишити відповідь