Баштанська міська рада

Бібліотечний захід до Дня Чорнобильської трагедії

Події

25 квітня в Баштанській центральній районній бібліотеці був проведений актуальний репортаж «І пам’ять згадкою торкає», присвячений Дню Чорнобильської трагедії. Цього дня до бібліотеки на захід завітали: заступник директора по виховній роботі Баштанського професійного ліцею Оришака Т.О., майстер виробничого навчання Гріненко М.М., бібліотекар ліцею Андрєєва Н.І., бібліотекар ЗОШ №2 Полянська І.В., учні професійного ліцею та учні 9-А класу ЗОШ № 2.

На заході бібліотекар Змієвська Т.М. та провідний бібліотекар Штефан Л.В. нагадали присутнім про страшну техногенну катастрофу, яка сталася 32 роки тому та увійшла в історію людства під назвою Чорнобильська катастрофа. Ведучі розповіли, що серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа немає аналогів за масштабами забруднення екології та негативного впливу на здоров’я. Від наслідків аварії на ЧАЕС померло понад 200 тисяч людей. Присутні дізнались про пожежних, які першими вийшли на лінію вогню і отримали смертельну дозу радіації. Серед них – Володимир Правик, Віктор Кібенок, Микола Ващук, Василь Ігнатенко, Микола Тищенко, Володимир Тимур. Всіх загиблих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи присутні вшанували хвилиною мовчання. Більш детальніше про наслідки цієї страшної катастрофи учні дізнались під час перегляду документальних відеофільмів: «10 вражаючих фактів про Чорнобиль», «Чорнобильський музей» та «Чорнобиль 2018».

До заходу бібліотечні працівники підготували книжкову виставку «Чорнобиль – біль і скорбота України», на якій були представлені науково-популярні та художні твори, що висвітлюють важливі питання стосунків людини з мирним атомом і жахливі наслідки аварії, фотографії тих, хто ціною власного життя врятував світ.

Чорнобиль… Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, цей біль не вщухає, тривога не полишає людей, а це слово полум’яніє чорним вогнищем скорботи.

 

 

 

Залишити відповідь